Filety rybne w cieście piwnym*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis pochodzi z Burdy - Agencja Muza. Do tego dania nadają się ryby o ścisłym mięsie, nie rozpadające się w czasie przygotowania i smażenia. Zgodnie z sugestiami robiłam to danie z łososia.

Składniki
75 dkg filetu z łososia bez skóry
sól, pieprz
sok z 1/2 cytryny
1 łyżeczka musztardy
1/4 l piwa
6 - 8 czubatych łyżek mąki
2 łyżki oleju
1 płaska łyżeczka cukru
tłuszcz do smażenia (ja biorę olej)
1 kubek jogurtu ( 400 - 450 g)
1/2 niewielkiego słoiczka majonezu
ogórki konserwowe ( 1- 2 zależnie od wielkości)
1 ugotowane na twardo jajko

Filety myjemy, osuszamy i dzielimy na porcje. Doprawiamy sokiem z cytryny, solą, pieprzem i lekko musztardą. Piwo wlewamy do miski, dodajemy mąkę i mieszamy za pomocą trzepaczki do piany. Dodajemy olej, cukier i sól. Ciasto ma być raczej gęste (ja daję 8 czubatych łyżek mąki) i dobrze trzymać się na rybie. Filety zanurzamy w cieście i od razu smażymy na średnim ogniu w niewielkiej ilości rozgrzanego oleju na złoty kolor. Regulujemy ogień tak, żeby ryba doszła w środku. Osączamy przez chwilę na papierowym ręczniku lub kratce. Usmażoną rybę trzymamy w nagrzanym lekko piekarniku.
Przygotowujemy sos z jogurtu, majonezu, posiekanego jajka i ogórków. Rybę podajemy z sosem oddzielnie w sosjerce i sałatką ziemniaczaną przyprawioną olejem i octem winnym.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chomisia

Member
Sty 12, 2009
158
0
0
Mam pytanie -piwo jasne czy ciemne? I z czym to podajesz Seniorko, bo potrawa wygląda na smakowitą i chyba będzie dzisiaj u mnie na obiad...
lecker.gif


Tzn kartofelki , ryż ??

Ps. przeczytałam uważniej: sałatka ziemniaczana
zahnlos.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepraszam chomisiu, ale dopiero teraz siadłam na dobre do komputera, a u Ciebie już dawno po obiedzie. Odpowiem jednak na Twoje pytania, bo mogą się przydać na przyszłość. Otóż piwo bierzemy jasne, a rybę, oprócz sałatki ziemniaczanej, możemy podawać także z ziemniakami, chociaż dodatek do nich octu i oliwy jest bardziej stylowy i lepszy smakowo. Pozdrowienia.
wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Na pewno sprobuje.
Kocham rybe w panierce z maki, a w ciescie chyba jeszcze szybciej sie zrobi.
W tym ciescie nie ma jajek?
To jeszcze podam go mojej siostrze.
 

chomisia

Member
Sty 12, 2009
158
0
0
Nie ma, ciasto jest bardzo chrupkie i rzeczywiście smaży się raz dwa. Jestem już po obiedzie, do ryby zamiast sałatki ziemniaczanej dałam po prostu młode podsmażane ziemniaki...pychota.
Pozdrawiam
wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Alez taka ryba to tylko z ziemniakami i kiszona kapusta.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ciasto jest rzeczywiście bardzo chrupkie i doskonale się smaży. I nie ma w nim jajek, co nie jest bez znaczenia dla uczuleniowców. Podawać można z różnymi surówkami, wedle smaku i gustu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: