Pierś kurczaka z ananasem i papryką*

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Mój pierwszy przepis na cincin. Przedtem długo szukałam, czy nie ma gdzieś podobnego, ale nie znalazłam. Gorąco polecam, bo jest pyszne, w smaku lekko na słodko
icon_smile.gif


Składniki na dwie porcje:

2 większe piersi z kurczaka
2 papryki (czerwona i żółta, ja zwykle robię tylko z czerwonej, bo nie zawsze jest w sklepie)
1/4 bulionu w kostce
1/4 szklanki soku ananasowego
3 łyżki soku z cytryny
4 łyżki drobno pokrojonego ananasa z zalewy
1-2 ząbki czosnku
oliwa z oliwek
mielony imbir
sól

Przygotowanie:

1. Piersi pokroić w średniej wielkości kosteczkę, oprószyć solą i imbirem według upodobań (ja używam dużo imbiru, nadaje ciekawy smak).
2. Podsmażyć na niewielkiej ilości oliwy.
3. Przełożyć do rondelka, zalać połową przygotowanego bulionu i dusić 15 minut.
4. Po 15 minutach wlać resztę bulionu zmieszanego z sokiem z cytryny i sokiem ananasowym. Następnie paprykę pokrojoną w paseczki i rozgnieciony czosnek.
5. Dusić następne 15 minut do zmięknięcia papryki (ma być miękka, ale jednocześnie jędrna).
6. Pięć minut przed końcem duszenia dodać pokrojonego ananasa.

Gotowe!

Podawać z ryżem brązowym ugotowanym na sypko.

Kaloryczność jednej porcji (1 pierś + 3 łyżki ryżu): około 330 kcal.


dsc02545ov0.jpg

dsc02541ey5.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Gratuluję debiutu. Co prawda nie jestem zwolenniczką piersi kurzych, ale przeczytałam, czy nie da się przerobić tego przepisu na udka, bo bardzo lubię drób. Nie da się, ale nie szkodzi. Mam za to dwa pytania. Ile to jest 1/4 bulionu w kostce ( litra?) i drugie - mielony imbir. Suszony, czy świeży? Łyżeczkę, czy pół? Wygląda na to, że się czepiam, mogłam przecież się nie odzywać, ale proszę uzupełnij te wiadomości i wszystko będzie ok. Może nawet da się przerobić na udka. Powodzenia.
wink.gif
 

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
1/4 bulionu w kostce - ja robię z 1/4 kostki i rozpuszczam w 125 ml gorącej wody. Z tych 125 pół na zalanie, a resztę z sokiem.
Mielony imbir - jaki się chce. Myślę, że świeży byłby nawet lepszy, bo bardziej aromatyczny, acz ja używam suszonego. Co do ilości to, jak pisałam, według uznania, ale myślę, że 1 łyżeczka z małą górką starczy.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, a ja uważam, że przepis Cynamona
wink.gif
da się jednak przerobić tak, by użyć całych udek, które wolisz. Całe udka natrzyj przyprawami, następnie obsmaż, a potem duś. Tyle, że czas duszenia trzeba wydłużyć, bo wiadomo, że udka potrzebują go więcej niż piersi. Reszta w zasadzie bez zmian.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tak też sobie pomyślałam, bo jeszcze z ananasem kurczaka nie robiłam. Dziękuję Mi za podpowiedż. Mam następny przepis do wypróbowania.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Też można tak zrobić. Wtedy mięso powinno być chyba bez skórki. Możliwości się powiększają. A soczyste udka bardziej mi odpowiadają. Dziękuję Beatko.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Jesli udka, to ja bym je do tego przepisu koniecznie wyfiletowała - duszone bez kosci mają zupełnie inny (delikatniejszy) smak.