Placki kakaowo-cynamonowe

anuc

Member
Maj 17, 2008
908
0
0
Znalazłam ten przepis tutaj - w oryginale jest wegański, ja nie miałąm mleka i śmietany sojowych, więc użyłam zwykłych. Fajne
icon_smile.gif


2 kubki mąki pszennej
łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki cukru
łyżka kakao
łyżka cynamonu
3 łyżki śmietany (w wersji vege - sojowej)
kubek mleka (j.w.)
sól

wymieszać mąkę, proszek, cukier, kakao, sól i cynamon, dodać mleko i śmietanę, wymieszać, usmażyć na rozgrzanym tłuszczu. Dobre są ze śmietaną/jogurtem i cukrem
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • placki.jpg
    placki.jpg
    73.9 KB · Wyświetleń: 0

agula7

Member
Wrz 25, 2007
1,360
0
0
Placki wysmienite tylko następnym razem troche mniej cynamonu wsypie.
Ja zrobiłam tak ugotowałam kompot z gruszek gruszki pokroiłam w kostkę,upiekłam placki na placki kleks z serka waniliowego homo i na to gruszki a kompot do popicia gwarantuje że niebo w gębie
icon_biggrin.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Akurat w Tłusty Czwartek przyszło mi chorować. Apetyt niewielki, ale i pączka nikt nie przyniesie. Miałam ochotę na jakieś racuchy, placki i tym podobne. Wybrałam te cynamonowo kakaowe, żeby chociaż trochę poczuć ich smak. Dodatkowo obrałam jablko, wydrążyłam, pokroiłam w cienkie talarki i z połowy zrobiłam nadziewane jabłkami.
lecker.gif
Obie wersje bardzo smaczne, oprócz dwóch placków, które smażyłam na zbyt dużym ogniu. Kolor ciemny, więc mnie zmylił wygląd. Reszta jest doskonała. Ponieważ zabrakło mi jogurtu, sos jest ze śmietany. Mimo tych zmian i niedoróbek placki wyborne, a ja zadowolona, że mimo choroby, dzięki temu przepisowi miałam Tłusty Czwartek.
wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Ojej, Seniorko, współczuję choróbska. Gdyby było bliżej, leciałabym do Ciebie z pączkiem.
Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!