Czekolada po meksykańsku *

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis znalazłam w miesięczniku "Kuchnia" i zafrapował mnie skład tego napoju, a także sposób jego wykonania. Proporcje obliczone są dla 2 osób.
Składniki
1 tabliczka gorzkiej czekolady
300 ml mleka
4 ziarna kardamonu
1 laska cynamonu
1/2 laski wanilii
1 gwiazdka anyżu
1 łyżka brązowego cukru

Czekoladę rozpuszczamy w gorącym mleku i dodajemy przyprawy. Powoli doprowadzamy do wrzenia na małym ogniu i wyłączamy gaz. Doprawiamy do smaku brązowym cukrem. Możemy ją pić zaraz po przyrządzeniu, ale w przepisie jest sugestia, że można też przygotować ten napój dzień wcześniej. Nie napisano natomiast, czy przetrzymywać to z przyprawami, ani kiedy i czy w ogóle je wyłowić. Ponieważ wszystkie składniki miałam w domu, zrobiłam czekoladę wieczorem i chciałam zrobić eksperyment, przetrzymując ją z całą zawartością do jutra. Jednak po trzech godzinach nie wytrzymałam z ciekawości, czekoladę z przyprawami mocno podgrzałam, wyłowiłam przyprawy i teraz popijam sobie niezwykle aromatyczny napój, wpisując ten przepis.
Gorąco polecam wypróbowanie tak przyrządzonej czekolady. A może znajdą się chętni do zrobienia jej dzień wcześniej? W każdym razie przepis wart zachodu. Smacznego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: