Łydki kurczakowe w opakowaniu*

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Widziałam coś takiego na jakiejś rosyjskiej stronie. Przynajmniej podobnie wyglądało. A że nie mogłam znaleźć rzeczonej strony, to zrobiłam po swojemu

_yd14.JPG

Łydki kurczakowe, zapakowane w ciasto francuskie


Składniki:

* 6 łydek kurczakowych
* 2 opakowania ciasta francuskiego (rozwałkowane)
* 500g pieczarek
* 6 plasterków sera żółtego
* 2 łyżki masła (do smażenia pieczarek)
* kilka łyżek oleju (do smażenia łydek)
* 1 jajko
* sól, pieprz
* ulubione przyprawy do kurczaka

Wykonanie:

Łydki kurczakowe posolić, popieprzyć i obsypać ulubionymi przyprawami. Odstawić na kilka godzin do lodówki.
Pieczarki pokroić na plasterki i usmażyć na maśle, pod koniec doprawiając solą i pieprzem. Sos powinien całkowicie odparować. Pieczarki wystudzić.
Łydki kurczakowe wyjąc z lodówki i usmażyć do zrumienienia, ze wszystkich stron. Wystudzić.
Ciasto francuskie pokroić na dość duże kwadraty. Z resztek ciasta ukroić małe kawałki, które należy położyć centralnie na dużym kawałku ciasta. Następnie, położyć plasterek sera i część pieczarek.

_yd4.JPG

Usmażoną i zimną łydkę kurczakową ustawić pionowo, grubszym końcem, na pieczarkach. Brzegi ciasta zawijać do góry, tak aby zamknąć w środku tę kurczakową łydkę. Nadmiar ciasta wywinąć na zewnątrz.

_yd6.JPG

Powstałe mieszki , ustawić w naczyniu do pieczenia, tak aby się nie stykały ze sobą.
Odstawić do lodówki na ok. 20 minut. W tym czasie rozgrzać piekarnik do 200 stopni.
Przed wstawieniem do piekarnika, mieszki z ciasta posmarować jajkiem (o czym ja zapomniałam i nie są przez to takie apetyczne).
Pieczemy ok. 35 - 40 minut. W trakcie pieczenia możemy przestawić piekarnik na termoobieg, zmniejszając przy tym temperaturę do 180 - 190 stopni.

_yd9.JPG
 

Załączniki

  • _yd4.JPG
    _yd4.JPG
    108 KB · Wyświetleń: 1
  • _yd6.JPG
    _yd6.JPG
    96 KB · Wyświetleń: 1
  • _yd9.JPG
    _yd9.JPG
    110.3 KB · Wyświetleń: 1
  • _yd14.JPG
    _yd14.JPG
    110 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Krystyno jak zwykle jesteśmy pod ogromnym wrażeniem
eek2.gif
mniam.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
eek2.gif
twoja inwencja tworcza nie zna granic
eek2.gif
eek2.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Krystyno, świetny pomysł. Fajnie, że się nim podzieliłaś.
Mam tylko jedno pytanie. Jak długo smażyć te pałki? Tak długo, żeby były wstępnie obrobione termicznie, czy krótko do zrumienienia skórki?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

MMae

Member
Sty 10, 2009
181
0
0
Boski pomysł
anbetung.gif


Zapewne przepyszne, a poza tym jakie efektowne. Zdecydowanie do wypróbowania!
icon_mrgreen.gif
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Supeerrr!Tylko powiedz jeszcze ile ciasta na jedną nóżkę?Na zdjęciu wygląda jakoś dużo.
Orientacyjnie-ja kupuję ciasto francuskie w biedronce-to takie w całości,prostokątny płat.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
na 6 takich łydek, miałam 2 opakowania ciasta. Kwadrat musi być spory, aby spokojnie zakrył łydkę aż po kostkę. To będzie mniej więcej, kwadrat o boku dwóch wysokości łydek (a te też przecież mają różne długości).
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Krystyno, to jest pyszne
mniam.gif
mniam.gif
Robiłam w niedzielę, tylko, że moje sakiewki nie stały tak ładnie jak Twoje, wszystkie się pokładały
rofl.gif
Powiedz mi proszę, jak Ty to robisz, że one tak ładnie stoją?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Tak sobie kombinowałam, że ucięta łydka nie jest równa na dole, więc tak gdzie jest wyżej ułożyłam więcej pieczarek. Do tego, z resztek ciasta powycinałam kwadraty czy prostokąty i położyłam pod pieczarkami i to dodatkowo usztywniło "dno". No i nóżki zaczęły trzymać pion. Na pierwszym zdjęciu widać te dodatkowe płaty ciasta.
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Krystyna9 @ 24 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=838619Tak sobie kombinowałam, że ucięta łydka nie jest równa na dole, więc tak gdzie jest wyżej ułożyłam więcej pieczarek. Do tego, z resztek ciasta powycinałam kwadraty czy prostokąty i położyłam pod pieczarkami i to dodatkowo usztywniło "dno". No i nóżki zaczęły trzymać pion. Na pierwszym zdjęciu widać te dodatkowe płaty ciasta.
Krystyno bardzo dziękuję za instrukcje
bussi.gif
Oczywiście wydrukowałam sobie Twoje zdjęcie instruktażowe i dawałam te dodatkowe płaty ciasta. Koniecznie muszę pamiętać o podkładaniu pieczarek - dla wyrównania poziomów
icon_smile.gif
A czy Ty związywałaś czymś te sakiewki przy nóżce, czy tylko ściskałaś ciasto? ja tylko ściskałam i nawet mi się trzymało, tylko przy jednej miałam problemy ;)
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Najpierw tylko ścisnęłam, potem chciałam zawiązać porem (ale brakło takiego długiego), aż przed wstawieniem do piekarnika błysnęło mi aby delikatnie zawiązać taką grubą nicią bawełnianą (używam jej do sznurowania mięsa przed pieczeniem). Teraz to nie wiem czy było to potrzebne, ale ja zrobiłam to tak na wszelki wypadek. Przed podaniem, możesz sznureczek spokojnie zdjąć, a zawiązać np. wspomnianym porem (może długi szczypior?), to będzie bardziej apetycznie wygladać.