Omlet rolowany z konfiturą*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam go dzisiaj rano na śniadanie po raz pierwszy, ale nie ostatni. Przepis wzięłam z tego samego miesięcznika "Kuchnia", co na jajecznicę z pomidorkami cherry. Widocznie taki "śniadaniowy" numer.
Ale do rzeczy. Proporcje podane są na 1 osobę, a jak dla mnie było tego bardzo dużo, ale zjadłam, bo jest wyborny.
Składniki
3 jajka
1 łyżka masła
1 łyżka śmietany
1 łyżka konfitury

Jajka ubijamy widelcem ze śmietaną i wylewamy na rozgrzane na patelni masło. Chwilę czekamy, aż zetnie się spód omletu. Drewnianą łyżką robimy zygzaki na wierzchu masy, aby przyspieszyć ścinanie się jajek. Kiedy uzyskamy żądaną konsystencję, smarujemy omlet delikatnie konfiturą i ostrożnie zwijamy za pomocą łyżki lub łopatki w rulon. Zsuwamy z patelni na talerz i przekrawamy na pół, żeby ucieszyć oczy kontrastem omletu i konfitury. Wygląda to nader smakowicie. W przepisie proponują konfiturę truskawkową. Według mnie nadaje się każda, którą lubimy. Ja dzisiaj od rana smażyłam poleconą mi przez Ines pomarańczowo - czekoladową i wzięłam tę. Następnym razem zrobię z poziomkową. Bo na pewno będzie nastepny raz.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo miło zapowiadający się przepis
icon_smile.gif


Wypróbuję ( ale dopiero w weekend, bo tylko wtedy mamy czas na śniadanie "z bajerem", któremu potrzeba więcej czasu na przygotowania i można je zjeść w spokoju, a nie w biegu).
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Gorąco polecam. A na niedzielne śniadanie we dwoje wypróbuj też jajecznicę z pomidorkami cherry. Jest doskonała. Ja robiłam z połowy porcji, a dla Was będzie akurat z całości.
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Obiecane i zrobione.
icon_smile.gif

Niestety, rolowanie nie wyszło mi zbyt sprawnie i na środku trochę pękł. Wyszła mi raczej koperta niż piękny rulonik, w którym można by podziwiać grę kolorów, ale nie szkodzi. W smaku bardzo dobry, na pewno do powtórek.
icon_biggrin.gif
wink.gif


omlet.JPG
 

Załączniki

  • omlet.JPG
    omlet.JPG
    103.3 KB · Wyświetleń: 0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Cieszę się, że chociaż w smaku dobry. Ja przy rolowaniu pomagałam sobie dość szeroką drewnianą szpatułką i poszło jak z płatka. Co prawda Twój, chociaż nie zrolowany, wygląda bardzo apetycznie.
Ja robię jutro. Zaczynam popadać w nałóg. Polecam jajecznicę z pomidorkami Cherry - w sam raz dla dwojga.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
I ja robiłam kilka dni temu - faktycznie, smaczna sprawa, dzięki Seniorko
icon_smile.gif
Jajecznicę z pomidorkami też zapewne wypróbuję, bo bardzo lubię jajka smażone z różnymi ciekawymi dodatkami. Pozdrawiam
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Ja dość często robie ten omlet. Na obiad ze szpinakiem lub w duszonymi pieczarkami i pietruszka zieloną, a jak na sniadanie to w proporcji 3 żółtka i 1 białko, wtedy zapach i smak jaj nie jest tak wyrazisty i bardziej mi podchodzi. Smaruję domowymi powidłami ze śliwek.