Delikatny kurczak curry*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Delikatny kurczak curry z makaronem balsamiczno-miodowym - proste i pyszne połączenie, wiosennie ożywione świeżym ogórkiem.

curry.JPG

Pierś kurczaka pokroić w paski zamarynować na 20 minut.

Marynata:
2 łyżki oliwy
1 łyżeczka curry
1 łyżeczka słodkiej papryki
1/2 łyżeczki soli
szczypta ostrej papryki

Makaron wstawić by się w międzyczasie gotował.
Kurczaka usmażyć w woku lub głębokiej patelni. Wyjąć.
Do woka po smażeniu kurczaka wrzucić makaron, wlać łyżeczkę miodu, kilka kropel oleju sezamowego i 2 łyżki octu balsamicznego. Smażyć chwilę, mieszając. Dodać kurczaka i pokrojonego w półplasterki ogórka.

Podawać z kleksem jogurtu naturalnego ( można do niego dodać przeciśnięty ząbek czosnku).

.
 

Załączniki

  • curry.JPG
    curry.JPG
    107.3 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Danie, jak zwykle u Ciebie Mi, wysmakowane optycznie i smakowo, aż ślinka leci. Wielka szkoda, że nie da się przerobić na udka, ale makaron jutro zrobię do gotowych już udek. Dzięki za pomysł.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziękuję Seniorko za te miłe słowa.
anbetung.gif

Faktycznie tym razem raczej trudno to przerobić na udka..... chyba, żeby udka bez skórki zamarynować, zrumienić a potem upiec
icon_smile.gif
.

Jeśli będziesz robiła makaron, może warto do niego dać szczyptę curry i ostrej papryki- ja smażę makaron na tym samym oleju co kurczaka, więc trochę smaku curry on stamtąd łapie.
icon_smile.gif

Zależnie, w jaki sposób gotujemy makaron, może on wymagać ew. dosolenia do smaku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mrowik

Member
Cze 11, 2008
1
0
0
Forum podczytuje i korzystam z niego od dawna, ale do tej pory się nie wypowiadałam. Tego kurczaka znalazł kiedyś małż i od tej pory to jest chyba największy hicior wśród kurczaków! Jest Obłędny i niesamowity! Mniam!
daumen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mrowik, jest mi ogromnie miło, że kurczak tak Wam przypadł do gustu
icon_biggrin.gif
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Mała Mi, kurczaka zrobiłam dzisiaj na obiad. Jako że było to jedno danie z trzech na dzisiejszym stole, myślałam że coś na jutro się uchowa. Mąż pozbawił mnie złudzeń
icon_rolleyes.gif
Zresztą wcale się nie dziwię, że wszystko zjadł, bo kiedy sama dla się zrobiłam to danie (rodzina na wyjeździe była) - w założeniu na dwa dni, pochłonęłam je na obiad i kolację.
Dziękuję.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Basiu, ogromnie się cieszę, że kurczak tak Wam zasmakował
icon_biggrin.gif