Tatar wołowy*

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Tatar wołowy (2-3 porcje)
* 300g polędwicy wołowej
* 2-3 żółtka
* 2 łyżki oliwy lub oleju z pestek winogron
* 1 łyżka maggi
* 1/2 łyżki sosu sojowego
* szczypta chili
* 1 łyżeczka ostrej czerwonej papryki w proszku
* sól i świeżo zmielony czarny pieprz

Dodatki
* 1 średnia cebulka
* 2 małe ogórki konserwowe lub kiszone
* ok. 100g marynowanych pieczarek lub innych grzybków

Mięso bardzo drobno posiekać, doprawić do smaku (ilość dodatków można zmodyfikować wg własnych potrzeb - podane proporcje są orientacyjne), przykryć, wstawić do lodówki.

Cebulkę, ogórki i pieczarki również posiekać bardzo drobno.

Z mięsa uformować 2 lub 3 kule, po środku każdej zrobić niezbyt głębokie wgłębienie, ułożyć na talerzach. Włożyć po 1 żółtku. Obłożyć posiekanymi warzywami.

Podawać z dodatkiem maggi i sosu sojowego.
 

Załączniki

  • S8000767_3.jpg
    S8000767_3.jpg
    82.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
Piekne zdjęcie, a tatar jadłam ostatni raz chyba... chyba na swoim ślubie!
icon_eek.gif
i to z łososia, który przyrządził mój teść
icon_smile.gif
przepyszny!
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
.agatka. @ 29 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=840679Monsai, nie pozostaje nic innego niż przygotować! Trochę roboty jest, ale raz na jakiś czas warto się poświęcić
icon_smile.gif
poświęcić? to żadne poświęcenie a przyjemność, uwielbiam tatara, robiłam kiedyś często, ale mój małżon surowego mięsa nie tyka i jakos tak zawsze dla siebie samej mi się nie chciało.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wybacz, niepotrzebnie się wtrąciłam. Rzeczywiście są różnice w wykonaniu i doborze mięsa. Wybrałaś ten najszlachetniejszy kawałek wołowiny, z jakiego powinien być robiony tatar. Pozdrawiam i powodzenia.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
seniorka @ 29 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=840710Wybacz, niepotrzebnie się wtrąciłam. Rzeczywiście są różnice w wykonaniu i doborze mięsa. Wybrałaś ten najszlachetniejszy kawałek wołowiny, z jakiego powinien być robiony tatar. Pozdrawiam i powodzenia.
Seniorko, czy potrzebnie czy nie, to na pewno pomoże to zauważyć różnice każdemu, kto będzie chciał tatar przygotować. A o to przecież chodzi
icon_smile.gif