Miodowy kurczak z melonem

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Kurczak ten moze byc podawany na dlugich szaszlykowych patykach z kolorowymi kawalkami melona i arbuza lub tradycyjnie w calosci kiedy nie mamy czasu na prezentacje

30 kostek arbuza/melona ( okolo 2 centymetry)
3 piersi z kurczaka
2 lyzki masla
1 zabek czosnku( ja daje wiecej)
1/3 szklanki miodu plynnego
2 lyzki brazowego cukru
2 lyzki soku z cytryny ( limetki)
1 lyzka tamari lub sosu sojowego
1/4-1/2 lyzeczki cayenne
zielona pietruszka

Dla tych co beda podawac kurczaka na patykach, arbuzy i melony nakuwamy na patyki i wkladamy do lodowki na conajmniej pol godziny.

Kawalki kurczaka ( wielkosci jak do szaszlyka) smazymy w rondelku na masle z czosnkiem przecisnietym przez praske przez mniej wiecej 3-4 m inuty( kurczak jeszcze nie bedzie gotowy). Kurczaka wyciagamy na bok na talerz.


W miedzyczasie mieszamy miod z cukrem, sokiem z cytryny, tamari i pieprzem cayenne; dodajemy miodowa miksture do masla w ktorymsie smazyl kurczak. Gotujemy przez okolo minute, nastepnie wkladamy kurczaka z powrotem do rondelka na kolejne 2-3 minuty od czasu do czasu przewracajac aby miodowy sos w calosci pokryl kurczaka.

Po ugotowaniu, czastki kurczaka nadziewamy na patyki na ktorych wczesniej nabilismy kostki arbuza i melona. Patyki ukladamy na talerzu a nastepnie polewamy je miodowym sosem i posypujemy natka.

Ciekawostka- podobno swietnie smakuje ze szklaneczka whisky
cheers.gif



Zrodlo- Entertain with Food and Drink

 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Zaciekawił mnie ten przepis.
Musze przyznać, że przy najbliższym grillu zrobię go na 2 sposoby: Twój i Twój, ale w wersji szaszłykowej - odgrzany na grillu - jestem ciekawa, czy przejdzie charaktrystycznym smakiem grilla.