Kluski (śląskie) z jabłkami*

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Kluski z jabłkami

1 kg ziemniaków
30 dkg mąki ziemniaczanej
3 jajka
3 jabłka
masło i bułka tarta.

1.Ziemniaki obieramy i gotujemy w osolonej wodzie. Odcedzamy, trochę chłodzimy i przeciskamy przez praskę.
2.Do ziemniaków dodajemy mąkę ziemniaczaną i jajka. Wszystko dobrze mieszamy. W przypadku gdyby ciasto było za kleiste dodajemy troszeczkę mąki.
3.Obieramy jabłka, które następnie kroimy w kostkę (ok 1 cm).
4.Jabłka mieszamy z ziemniakami i formujemy dosyć duże kluski (ok 5 cm).
5.Kluski gotujemy w osolonej wodzie i z odrobiną oleju na małym ogniu od wypłynięcia na powierzchnie jakieś 5 minut. Najlepiej poświęcić jedną kluskę i zobaczyć doświadczalnie czy jest ugotowana.
6.Na maśle podsmażamy bułkę tartą ,którą polewamy kluski.

Kluski_z_jablkami.jpg


cook.gif
smacznego.gif
 

Załączniki

  • Kluski_z_jablkami.jpg
    Kluski_z_jablkami.jpg
    161.4 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
U nas na tego typu kluski mówi się knedle. Robię je z truskawkami lub śliwkami, które umieszczam w środku kluski.

Chętnie wypróbuje tez z jabłkami, tym bardziej, że miesza się je z ciastem, więc wykonywanie jest wygodniejsze.
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Masz rację. Przepis ten wypatrzyłem u Siostry Angeliki a wydał mi się na tyle orginalny ,że wypróbowałem go i jest wg mojej skromnej osoby smaczny i inny więc wklepałem go do Cin Cina.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
europa112 @ 13 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=855110Masz rację. Przepis ten wypatrzyłem u Siostry Angeliki a wydał mi się na tyle orginalny ,że wypróbowałem go i jest wg mojej skromnej osoby smaczny i inny więc wklepałem go do Cin Cina.
Dzięki za inspirację. Tego sposobu nie znałam, a okazał się całkiem fajny. Kluski śląskie to moje ulubione.
lecker.gif
 

Załączniki

  • Kluski__l_skie_z_jab_kami.jpg
    Kluski__l_skie_z_jab_kami.jpg
    154.6 KB · Wyświetleń: 0