Kasza gryczana z jajkiem, słonecznikiem i kiełkami

aga-a

Member
Wrz 3, 2005
1,122
0
0
Pyszne, a zarazem szybkie i zdrowe danie, które lubię zjeść po powrocie z siłowni, zarówno na śnaidanie jak i na obiad
icon_smile.gif


Kasza gryczana z jajkiem, słonecznikiem i kiełkami
1 porcja
- 55g kaszy gryczanej
- 1 jajko
- ok. 10g ziaren słonecznika
- garść kiełków lucerny, szczypiorek
- świeżo zmielony czarny pieprz, majeranek, sos sojowy
Kasze gryczaną uprażyć w rondelku (ja prażyłam na teflonie, bez tłuszczu). Zalać wodą, dodać łyżeczkę sosu sojowego i szczyptę majeranku. Gotować, aż kasza będzie miękka, ale nie rozgotowana.
Na patelni uprażyć słonecznik.
Każdy ma swój sposób na przygotowanie jajka w koszulce. Ja w małym garnuszku zagotowuje wodę. Kawałek folii spożywczej smaruję masłem, kładę ją na kubeczku i robię wgłębienie na jajko. Wbijam na folię jajko, uważając by nie przebić żółtka. Zbieramy rogi folii i robimy sakiewkę, którą kładziemy do wrzątku. Jeśli garnuszek jest niewielki możemy puścić folię bez obawy że utonie i się rozwinie, w innym przypadku warto przykryć garnek pokrywką, tak aby wystawał z niego koniec folii. Gotujemy ok. 3-4 minuty.
Ugotowaną kaszę doprawić pieprzem, odrobiną majeranku, można dodać jeszcze trochę sosu sojowego. Wymieszać ze słonecznikiem.
Wyłożyć na talerz. Na kaszę położyć jajko w koszulce, szczypiorek i kiełki. Smaczne z zsiadłym mlekiem lub kefirem.
 

Załączniki

  • gryczana_jajko1.jpg
    gryczana_jajko1.jpg
    256.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: