Bułeczki z jogurtem

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83

Kilka tygodni temu na tym blogu znalazłam takie bułki
Poprosiłam o tłumaczenie i Linn, przetłumaczyła mi składniki i podała linki do pierwotnego przepisu ,a Maraa, składniki i sposób wykonania i dostałam je na pw
A dziś obie z Maraą upiekłyśmy. Bułki są leciutkie ,puchate i pyszne jak mało co

Bułeczki z jogurtem

500g mąki ( 250g manitoba i 250g zwykłej pszennej)
100g mleka
150g jogurtu
2 jajka + 1 żółtko
30g cukru
60g masła roztopionego i ochłodzonego
12g drożdży
10g soli
1 białko do smarowania

Drożdże rozpuścić w letnim mleku i wymieszać z 90g mąki, przykryć i zostawić w ciepłym miejscu aż podwoi objętość.
Następnie łączymy z jajkami, żółtkami, połowa cukru i taką ilością mąki ile zabierze nam płyn , ma wyjść elastyczne i dobre do obróbki ciasto
Ciągle wyrabiając ciasto dodajemy w trzech etapach jogurt, resztę cukru i stopniowo pozostałą mąkę, jedną łyżkę zostawić.
Sól dodajemy na końcu ale przed masłem, które należy dodawać stopniowo. Dodać pozostawioną łyżkę mąki i wyrobić ciasto, które będzie lśniące i elastyczne.
Przykryć i pozostawić do wyrastania w temp. 26*C do podwojenia objętości tj ok. 90 minut.
Ja składałam ciasto zaraz po wyrobieniu i drugi raz po 90 minutach .Maraa raz tylko po 90 minutach rośnięcia.
A składa się tak -na początku złożyć na 3 jak papier listowy, odwrócić o 90 stopni i jeszcze raz tak samo, a później wszystko do środka jak na tym linku
A tu widać na zdjęciach Mary jak bardzo rośnie w trakcie -te dwa zdjęcia to ciasto Mary
bu_ki_1.JPG
tyle było
bu_ki_2.JPG
tyle urosło
Po 15 min od składania można formować bułeczki- najlepiej takie o ciężarze 70 g - czyli podzielić na 16 części ,bułeczek
Bułeczki -ja i Maraa, formowałyśmy w taki sam sposób jak to składanie Uformowane posmarować białkiem i zostawić do wyrastania w 28*C na ok. 90min. piec w 170*C przez ok. 12 min.


PS1 Maraa, nie dała całej maki zostało jej ok. 3 łyżki

PS 2 ja dałam włoską mąkę i mąkę krupczatkę po 250 g obie

PS 3 Marra, doczytała ,że Adriano ma trochę inny przepis -jest tam więcej cukru-100g
i dodatkowo 1 łyżka miodu i 2 łyżki rumu -; tak tez zrobiła

jedzone z powidłami śliwkowymi-poezja
 

Załączniki

  • bu_ki_1.JPG
    bu_ki_1.JPG
    148.7 KB · Wyświetleń: 11
  • bu_ki_2.JPG
    bu_ki_2.JPG
    150.8 KB · Wyświetleń: 11
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
o bossssszzzz, mniam
się ośliniłam

koniecznie do zrobienia!
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Margot @ 2 Jun 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=861049Maraa,masz już zdjęcia?
Mam, mam ale nie mogę ich wysłać, spróbuję za chwilę.
icon_wink.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Już dawno nie jadłam tak dobrych bułek. Puszyste i delikatne.
mniam.gif

Margot bardzo Ci dziękuję, że znalazłaś ten przepis i zechciałaś je upiec razem za mną.
bussi.gif
Poezja nie bułki, a rosną jak szalone!

DSC_0826.JPG

DSC_0823.JPG
 

Załączniki

  • DSC_0826.JPG
    DSC_0826.JPG
    232.9 KB · Wyświetleń: 8
  • DSC_0823.JPG
    DSC_0823.JPG
    230.1 KB · Wyświetleń: 7
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
wiedziałam ,że twoje zdjęcia będą nieludzko piękne
A wspólne pieczenie z Tobą ,Mara to dla mnie wielka przyjemność
knuddelz.gif


p.s jak zrobiłaś te dekoracje bułek?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Siostro, wychodzi 16 bułek.

Margot, dopisz może w przepisie, żeby dzielić na 16 bułeczek.
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iwonka_sz

Member
Sie 27, 2008
315
0
0
Piekłam już bułeczki na jogurcie z przepisu z cincin, ale nie wiem, czy ten przepis był taki sam ( muszę go odnaleźć i sprawdzić
gruebel_2.gif
). Były bardzo smaczne.
Te Wasze bułeczki też wyglądają smakowicie!
lecker.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Margot nie wiem, nie robiłam żadnych testów, to tylko moje obserwacje, najpierw myślałam, że szkodzi mi pszenica, ale jednak nie, to produkty mleczne, wiesz u mnie to się nie objawia jakimiś rewolucjami jelitowymi tylko problemami z cerą
icon_sad.gif
, jak tylko sobie pofolguję, to mam buraka na twarzy i wypryski (z resztą pisałam Ci o tym), sprawdzałam kilkakrotnie na sobie czy to na pewno mleko i niestety muszę zrezygnować ze wszystkiego, tzn. masło, mleko, śmietana, sery, a ja tak lubię nabiał
icon_sad.gif
.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Nie ma tego złego, muszę się wykazać inwencją twórczą (czytaj - na nowo przekopać internet
icon_mrgreen.gif
), bo wszystkie moje ulubione ciasta poszły w odstawkę, zostały wegańskie, idę wklepać nowe pyszne kotlety owsiane
icon_smile.gif
.

Hahaha, Maraa
icon_mrgreen.gif
, aleś mi posłodziła, ale ja już nie taka młoda, jak mi to wujek ostatnio powiedział: "Ty już przekwitnięta jesteś
icon_rolleyes.gif
".
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: