Ciasto z rabarbarem

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jest już na cinie kilka przepisów na pyszne ciasta z rabarbarem, ale ja postanowiłam zrobić ze swojego starego przepisu, który był nie używany od kilku lat. Nakłoniła mnie do tego moja przyjaciółka, która wczoraj zamówiła się na herbatę i obiecała zrobić zdjęcie, jeśli upiekę to ciasto, które kiedyś u mnie jadła. Ciasto nie jest niczym odkrywczym, dość skromne w składnikach i wykonaniu. Czy się udało? Jest smaczne i to chyba najważniejsze.

Placek_z_rabarbarem_1.jpg

Składniki
25 dkg mąki krupczatki
20 dkg margaryny "Kasia"
14 dkg cukru
1 całe jajko
szczypta soli
tarta bułka do posypania ciasta i rabarbaru
masło do wysmarowania tortownicy

1 kg rabarbaru
4 - 5 łyżek cukru pudru

Z mąki, margaryny, cukru, jajka i szczypty soli zagniotłam ciasto i uformowałam z niego wałek o średnicy 10 - 15 cm. Odłożyłam na 1 godzinę do lodówki. W tym czasie obrałam rabarbar, pokroiłam w 1,5 cm kawałki i posypałam cukrem pudrem.
Wyjęte z lodówki ciasto podzieliłam na dwie części i z jednej kroiłam plasterki grubości 0,5 cm, które układałam (przyciskając ręką) na dnie (i trochę na bokach) wysmarowanej grubo masłem tortownicy o średnicy 22 cm. Ciasto posypałam suto bułką tartą, na tym ułożyłam dokładnie osączony na sicie rabarbar i znów posypałam (tylko mniej) tartą bułką. Drugą część ciasta rozwałkowałam i pokroiłam w cienkie paski, którymi przykryłam rabarbar. Tak przygotowane ciasto wstawiłam do piekarnika nagrzanego do temperatury 230 st. i piekłam przez 40 minut. Jeszcze dobrze ciepły suto oprószyłam cukrem pudrem. Proste i smaczne.
 

Załączniki

  • Placek_z_rabarbarem_1.jpg
    Placek_z_rabarbarem_1.jpg
    179.9 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
A jaki śliczny talerzyk, mam do takich słabość, przypominają mi kuchnie mojej babci, ciasto też bardzo smakowicie wygląda
lecker.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Oczywiście. Ja też nie lubię margaryny, ale dałam, bo taki miałam stary przepis. Następnym razem ja reż robię na maśle.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
zgadzam się ,że proste i przepyszne . Ja dałam masło ,reszta jak w przepisie
Góra wyszła mi bardzo chrupiąca, środek bardzo przyjemnie kwaśny
Jest prawdą ,,że nie mam nawet zdjęć ,bo miałam dziś od rano ciągle gości- tabun ludzi i nic mi się nie ostało
seniorko dziękuje za przepis i myślę ,że to ciasto upiekę jeszcze nie raz ,nie dwa

a i zdjęcie będzie jak upiekę go drugi raz ,pewnie jeszcze w tym sezonie
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: