Pierogi z truskawkami*

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Nie znalazłam przepisu, więc wpiszę. Może ktoś będzie miał ochotę skorzystać.
icon_mrgreen.gif



Smakują doskonale zarówno polane zasmażką z masła i tartej bułki, jak i kwaśną śmietaną. W obu wersjach koniecznie posypane cukrem!
icon_wink.gif

Z podanych proporcji wychodzi ok. 50 sporych pierogów.

S8002228_3.jpg


Pierogi z truskawkami
Ciasto:
* 500g mąki pszennej
* 1/2 łyżeczki soli
* ok. 200-250ml ciepłej wody

Nadzienie:
* truskawki
* cukier

Mąkę wymieszać z solą. Wlewając po trochu wody, wyrabiać ciasto. Zagniatać przez ok. 10 minut, aż będzie gładkie i elastyczne. Przykryć ściereczką.
Duże truskawki przekroić na pół, małe pozostawić w całości. Ciasto podzielić na 4-5 części, wałkować kolejno na placki (pozostałe części trzymając pod przykryciem). Szklanką wycinać kółka (po 2 na pieroga), na środku jednego kłaść truskawkę, posypać cukrem, zlepiać z drugim kółkiem, mocno dociskając brzegi.
Gotować w lekko osolonej wodzie ok. 3 minuty od wypłynięcia (zamrożone ok. 4-5 minut).

S8002244_3.jpg
 

Załączniki

  • S8002228_3.jpg
    S8002228_3.jpg
    174.9 KB · Wyświetleń: 2
  • S8002244_3.jpg
    S8002244_3.jpg
    174.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

konwalia

Member
Gru 8, 2007
66
0
0
Ja się skusiłam i dziś zrobiłam i są dobre te pierożki- mi smakowały. Ciasto dobrze się zagniata, jest gładkie i bardzo plastyczne więc łatwo się rozwałkowuje i lepi potem pierożki. Polecam
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,665
113
Wyglądają cudnie.
mniam.gif

Robię podobne ciasto, tylko zamiast wody daję ciepłe mleko.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Konwalia, cieszę się, że smakowały. Tym bardziej, że to najzwyklejsze pierogi z truskawkami
icon_smile.gif


Można je zrobić także z mrożonymi
icon_smile.gif



Margot, to chyba najlepsze ciasto na pierogi. A na pewno na słodkie pierogi.

Tak mi komplementujecie, a to chyba trzecie pierogi, które w życiu robiłam
icon_smile.gif
Chyba jednak zasługa ciasta, że wyglądają jak wyglądają
anbetung.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
dziś robię pierogi z truskawkami
Dodam tylko, że ja kroję truskawki na kawałeczki i wkładam do zamrażalnika, zanim zagniotę ciasto to truskawki fajnie się podmrożą i potem lepiej mi się klei.
 

kosbell

Member
Wrz 10, 2009
88
0
0
W piątek robiłam pierożki z tego przepisu - wyszły pyszne - choć szczerze powiedziawszy nie mam porównania, bo pierwszy raz robiłam pierogi z owocami
biggrinflip.gif

Ale na pewno jeszcze skorzystam z tego przepisu, bo warto!
icon_smile.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
kosbell @ 14 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=987762W piątek robiłam pierożki z tego przepisu - wyszły pyszne - choć szczerze powiedziawszy nie mam porównania, bo pierwszy raz robiłam pierogi z owocami
biggrinflip.gif

Ale na pewno jeszcze skorzystam z tego przepisu, bo warto!
icon_smile.gif
ten przepis na ciacho jest super, ja do podwójnej porcji dodałam jeszcze jedno jajo, wyszło bardzo elastyczne i pyszne
lecker.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
kosbell @ 14 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=987762W piątek robiłam pierożki z tego przepisu - wyszły pyszne - choć szczerze powiedziawszy nie mam porównania, bo pierwszy raz robiłam pierogi z owocami
biggrinflip.gif

Ale na pewno jeszcze skorzystam z tego przepisu, bo warto!
icon_smile.gif
Elle @ 14 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=987824ten przepis na ciacho jest super, ja do podwójnej porcji dodałam jeszcze jedno jajo, wyszło bardzo elastyczne i pyszne
lecker.gif
Bardzo mi miło, że przepis przypadł Wam do gustu.
To jest ciasto, które robi moja mama. Koniecznie bez jajka. Ale można modyfikować
icon_smile.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
A u mnie ciasto koniecznie z żółtkiem i z zaparzaną mąką
zahnlos.gif
, ja wczoraj poszłam na łatwiznę, bo miałam mało czasu, zarobiłam ciasto, w międzyczasie przygotowałam truskawki, a były piękne, ogromne, wiec pocięłam je na pół, ciasto przepuściłam przez maszynkę do makaronu, w odstępach ułożyłam truskawki, psiknęłam zraszaczem, przykryłam drugim płatem ciasta i pocięłam radełkiem, wyszło truskawkowe truskawkowe ravioli, szybko i bez ścinków, ja nie dodaję do środka cukru, każdy sobie słodzi wedle uznania na talerzu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: