Pstrągi w migdałach*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robiłam już te pstrągi w bardzo podobny sposób z przepisu mojego syna. Ten jednak jest trochę inny i bardziej mi smakuje. Przepis Agnieszki Kręglickiej pochodzi z Wysokich Obcasów GW. Ponieważ pstrągi są różnej wielkości, zazwyczaj wybieram po jednym na osobę.
Składniki
2 oczyszczone pstrągi
6 łyżek sklarowanego masła
2 - 3 łyżki plasterków migdałów (używam płatków migdałowych)
1/2 cytryny
mąka
sól, pieprz

Przez oczyszczenie Agnieszka Kręglicka rozumie oskrobanie pstrągów z łusek, ale pozostawienie głów i ogonów. Ponadto zaleca usunięcie ości i kręgosłupa, co już dla mnie jest "wyższą szkołą jazdy". Krótko mówiąc, ryby skrobię, odkrawam głowę i ogon i odcinam płetwy. Dokładnie wymyte ryby suszę papierowym ręcznikiem, przyprawiam solą oraz pieprzem, oprószam mąką i smażę na gorącym maśle z obu stron, licząc po 5 minut na każdą stronę. Na patelnię dorzucam migdały, leciutko je rumienię, dodaję sok wyciśnięty z cytryny i zagotowuję. Pstrągi obracam tak, żeby migdały je oblepiły. Podaję polane masłem z migdałami i z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem.
Kto nie ma masła klarowanego (ja mam zawsze słoiczek w zamrażalniku) może użyć bezwonnego oleju (ryżowy, z pestek winogron) i masła w proporcji 1/3 oleju i 2/3 masła. A zamiast płatków migdałowych, możemy użyć pokrojonych w cienkie plasterki migdałów. Zawsze wyjdzie smacznie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: