Chińskie pierożki smażone*

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Ciasto:
- 1 szkl mąki pszennej

- 1 łyżka mąki ziemniaczanej

- 1/2 łyżeczki soli

- łyżka oleju

- ok. 1/2 szkl gorącej wody

 

Nadzienie:

- 20 dkg delikatnej wieprzowiny ( szynka surowa lub schab bez kości)

- 3 paluszki surimi ( jeśli są zamrożone to odmrozić ;))

- 1/2 - 3/4 szkl warzyw chińskich ( mogą być mrożone, ja używam mieszanki chińskiej z Biedronki)

- ząbek czosnku

- 1 jajko

- płaska łyżeczka przyprawy "5 smaków"

- łyżeczka sosu sojowego




1. Najpierw zagniatamy ciasto :

Do miski wsypać mąkę i sól. Dodawać gorącej wody i zagniatać aż uzyskamy konsystencję ciasta na pierogi. Odstawić na ok 30 min, a w tym czasie przygotować nadzienie.

2. Wieprzowinę zmielić w maszynce do mięsa lub bardzo drobno posiekać. Surimi oraz warzywa i czosnek także bardzo drobno posiekać. Połączyć ze sobą mięso, surimi i warzywa.

3. Nadzienie doprawić sosem i przyprawą, można dać szczyptę soli i pieprzu. Dodać roztrzepane jajko, wymieszać.

4. Ciasto cienko rozwałkować ( na ok 2-3 mm) podsypując blat mąką, żeby się nie przykleiło. Wycinać z ciasta koła ( średnica ok. 8 cm). Na środek każdego kółeczka kładziemy 1 łyżeczkę nadzienia i zamykamy, tak żeby wyszła ładna paczuszka. Należy dość dokładnie zamykać paczuszki, aby nadzienie nie wyciekało w czasie smażenia.

5. Pierożki smażyć 5 minut w gorącym oleju. W wersji chińskiej - olej rozgrzewamy na woku, w wersji łatwiejszej - smażymy we frytownicy ( 190 stopni).

 

Z podanej porcji powinno wyjść 20 pierożkow. Zależy od grubości ciasta, wielkości paczuszek no i ilości nadzienia
icon_smile.gif
. Przepis powstał na  podstawie książek o kuchni chińskiej i internetowych stron, a głównie... z przypadku... w wyniku eksperymentu ;).

Ja podałam pierożki z dodatkiem ugotowanego ryżu i sosu słodko-kwaśnego. Nie było większych problemów z przygotowaniem tego dania, a smak... wyśmienity
icon_smile.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: