Malinowa Pokusa - czyli smakowita rolada na lato

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
Proponuje moja rolade malinowa
icon_smile.gif

Malinowa Pokusa - czyli smakowita rolada na lato
53102wi.jpg

składniki
Biszkopt:

4 jajka
12 dag cukru
1 opakowanie cukru wanilinowego
7 dag maki pszennej
5 dag maki ziemniaczanej
1,5 łyżki cukru pudru
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Masa serkowa:

200g serka ricotta lub mascarpone
około 150 g dobrej białej czekolady
200 ml 36 % śmietanki kremówki
500 g malin (duże pudełko)
ewentualnie odrobina ulubionego alkoholu


sposób przygotowania
Biszkopt:
Żółtka utrzeć z cukrem i cukrem wanilinowym. Wymieszać ze sztywną pianą z białek, a potem z powoli wsypywaną mąką pszenną, ziemniaczaną oraz proszkiem do pieczenia.
Formę 30x40cm wyłożyć papierem do pieczenia, który wcześniej należy natłuścić. Ciasto wylać, równomiernie rozsmarować, piec w temperaturze 175C przez około 15 min. Wyjąć z piekarnika, lekko wystudzić, posypać cukrem pudrem. Blaszkę przykryć czystą ściereczką, odwrócić do góry dnem. Zdjąć papier, a biszkopt zwinąć wraz ze ściereczka, wzdłuż dłuższego boku.

Masa serkowa:
Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej (ustawić naczynie z połamaną czekoladą, na garnku wypełnionym wrzącą wodą ustawionym na gazie). Dodać serek ricotta lub mascarpone i dokładnie wymieszać. Śmietanę ubić na sztywno. Pozostawić trochę do dekoracji, a resztę wymieszać z masą serkowo-czekoladową. Dodać około 3/4 malin (resztę zostawić do dekoracji). Można również dodać ulubiony alkohol, choć nie jest to konieczne. Dobrze schłodzić, aż do zgęstnienia kremu, np. w zamrażarce.

Biszkopt rozwinąć, usunąć ściereczkę, wysmarować masą pozostawiając ok. 2 cm nie wysmarowane na brzegu (krótszy bok). Posypać kilkoma malinami, a następnie delikatnie zwinąć w roladę. Końce zasmarować resztą kremu. Wstawić do lodówki, ażeby dobrze się schłodziła. Roladę ponownie posypać odrobiną cukru pudru. Pozostałą bitą śmietanę przełożyć do szprycy, ozdobić fantazyjnie, udekorować pozostałymi malinami. Smacznego!!!

dodatkowe informacje
Roladę najlepiej przygotować dzień wcześniej i pozwolić by serkowe wnętrze zharmonizowało się z biszkoptem. W przypadku, gdy nie uda się umieścić całego kremu we wnętrzu rolady, wówczas można użyć go do dekoracji. Roladę można też przystroić listkiem np. mięty.
 

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
Umiescilam w temacie o roladach, no ale trzeba bylo jeszcze do ciast wkleic. Dziewczyny, zawsze mozna ja zrobic z morozonych malin
icon_smile.gif
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Zrobiłam samą masę i nadziłam nia babeczki. Rewelacja!!!
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Bez malin. Miały być z jeżynami ale zapomniałam rozmrozić i były udekorowane połówkami orzechów włoskich, kandyzowaymi czereśniami i lekko posypane czekoladą. Babeczki zrobiły prawdziwą furorę
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Z tą masą miałam robić tort na Dzień Babci ale rolady nie umiem to upiekłam biszkopt i mi pierwszy raz w życiu opadł i się poddałam
icon_sad.gif
ale mam mrożone maliny to poprosze mame żeby upiekła rolade i sobie takie ciacho zrobie jak to
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
o jejuś jaka śliczna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ja też zrobię ale w przyszłym tygodniu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Zrobiłam dzisiaj, biszkopt upiekłam w dwóch mniejszych blaszkach, ergo mam dwie rolady ;)
Śmietana nie ubiła mi się na sztywno, zresztą w sklepie dostałam tylko 30%. Zamiast ricotty czy mascarpone (chciałaby dusza do raju) dodałam serek twarogowy Sourage bodajże o smaku neutralnym. Efekt jest taki, że połowy jednej rolady już nie ma, choć minęło niewiele czasu od jej zrobienia, a siedziałam sama w domu. Pyszne i efektowne. Krem rzeczywiście bardzo dobry, można stosować do innych ciast czy tart. Zastyga w zamrażalce bardzo szybko. No i robi się błyskawicznie.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
ja zrobilam Iwciu dziekuje za przepis ;) wspaniala mniam palce lizac!!!!! zdjecie dodam pozniej
:mrgreen:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zrobiłam z mrożonych malinek. Pyszna, pyszna.... wprost bajeczna z posmakiem białej czekolady mniam :lol: :lol: :lol:
Dałam 400 ml śmietany 30% tak by ustroić pięknie wierzch masą. Do śmietany dodałam 2 śmietan-fixy + cukier puder + cukier waniliowy.
A na koniec do masy dolałam kieliszeczek koniaczku.
Wyszła bombowo pyszna. Ślicznie wygląda - nie doczeka się jutra - nie ma szans. :lol: :lol: :lol: :lol:

Dzięki Kochana za tak pyszny przepisik :knuddel: :bussi: :blume:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
no i dziś mnie dzieciaki z głównym dorosłym dzieciakiem czytaj mój mąż zażyczyli sobie powtórkę z rozrywki w postaci owej rolady... u mnie w domu stała się hitem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
jutro znów ją robię :lol: - tylko tym razem z serkiem ricotta :lol: :lol: :lol: :lol: