"Red Apple" *

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam ten drink dzisiaj po powrocie do domu. Jak zawsze z niezawodnej, chociaż niejednokrotnie pełnej błędów Burdy - Agencja Muza. Tutaj też był błąd, ale w końcu udało się. Podaję proporcje na 4 szklanki.
Składniki
75 dkg czerwonych porzeczek
1 czubata łyżka cukru pudru
2 szklanki soku jabłkowego
3 likierowe kieliszki białego rumu
4 kostki lodu
trochę cynamonu

Porzeczki myjemy, usuwamy szypułki, przepuszczamy przez sokowirówkę albo miksujemy i przecieramy przez sitko. Sok porzeczkowy mieszamy z cukrem, sokiem jabłkowym i rumem. Rozlewamy do 4 szklanek, wkładamy po kostce lodu, oprószamy cynamonem. Smacznego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
czy ten puder sprawia, że jest słodkie? bez pudru byłoby za kwaśne? bo ja lubię kwaskowaty smak porzeczki i zastanawiam się, czy można bez pudru
icon_mrgreen.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jedna łyżka cukru pudru nie zmienia aż tak smaku 75 dkg porzeczek z wytrawnego na słodki. Spokojnie możesz zrobić bez cukru. Ja piłam z cukrem, ale nie czułam wyrażnie tej różnicy. Zresztą robiłam tylko jeden drink i na blisko 20 dkg porzeczek brałam tylko 1/4 łyżki cukru pudru, co jest ilością symboliczną. Drink nie jest jednak kwaśny, bo wymieszany z sokiem jabłkowym (brałam z kartonu) tworzy orzeżwiający, smaczny napój. Cynamon świetnie się z tym komponuje.