Kotlety mielone inaczej

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam je bez większego przekonania, bo zdobyty gdzieś na karteluszce przepis nie wydawał mi się zbyt pociągający. Kotlety okazały się bardzo smaczne.
Składniki
60 dkg mięsa mielonego wieprzowo - wołowego
1 średnia cebula drobno posiekana
2 łyżki tartej bułki
1 łyżka otrębów pszennych
1 łyżeczka majeranku
1 jajko
garść posiekanego koperku
sól, pieprz
tarta bułka do panierowania
olej do smażenia

Mięso, cebulę, 2 łyżki bułki i otręby zalać niewielką ilością wrzącej wody (około pól szklanki - lepiej dodawać po trochu). Wymieszać, dodać jajko, koperek, majeranek oraz sól i pieprz do smaku. Ponownie wymieszać na masę nadającą się do formowania kotletów. Wychodzi z tej porcji 12 niedużych lub 6 większych kotletów. Panierowałam je w tartej bułce

kotlety_mielone_1_ma_y.jpg

i smażyłam na rozgrzanym oleju z obu stron na rumiano.

kotlet_mielony_892_ma_y_A.jpg

Podałam z ogórkiem małosolnym, chociaż początkowo miałam inny pomysł na surówkę, który wykorzystam innym razem.
 

Załączniki

  • kotlety_mielone_1_ma_y.jpg
    kotlety_mielone_1_ma_y.jpg
    49.3 KB · Wyświetleń: 3
  • kotlet_mielony_892_ma_y_A.jpg
    kotlet_mielony_892_ma_y_A.jpg
    54.4 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
seniorko, ty zawsze masz rewelacyjne pomysły. Ostatnio trochę mniej bywałam na forum, czyżbyś dorobiła się aparatu i teraz zawsze będziesz nas kusić zdjęciami? To powyżej jest pyszne.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Niestety, nie mam i nie będę miała aparatu, ale tym razem mój syn został na dzień "słomianym wdowcem" i musiałam zrobić coś bardzo szybko, a on ma aparat, no i wyszły ilustracje. Ciągle łapię, tzw. okazje i wychodzi to w kratkę. Reszty przepisów trzeba się domyślać, jak wyglądają. Ale jakoś to się udaje, bo ludzie gotują i tylko z rzadka narzekają. Pozdrowienia
wink.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
ja robię czasami tradycyjne mielone z dodatkiem startych buraczków, ale na dodanie otrębów to raczej bym nie wpadła
icon_mrgreen.gif
 

eledand

Member
Kwi 17, 2009
218
0
0
seniorka @ 15 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=883477Niestety, nie mam i nie będę miała aparatu, ale tym razem mój syn został na dzień "słomianym wdowcem" i musiałam zrobić coś bardzo szybko, a on ma aparat, no i wyszły ilustracje. Ciągle łapię, tzw. okazje i wychodzi to w kratkę. Reszty przepisów trzeba się domyślać, jak wyglądają. Ale jakoś to się udaje, bo ludzie gotują i tylko z rzadka narzekają. Pozdrowienia
wink.gif
Witam, w ten słoneczny dzień gorąco pozdrawiam i kotlety wypróbuję..
Dam znać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: