De Volaille z bazylią*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Trochę inny sposób na znany kotlet de volaille.

devolaille.JPG

Piersi kurczaka
masło
garść lisków bazylii
sól
pieprz

jajko
bułka tarta
olej


Są 2 metody robienia tych kotletów:

a.
Filet z piersi kurczaka rozbija się ostrożnie na cienki kotlet w kształcie rąbu . Na mięsie układa się kawałek masła, po czym ciasno zwija.

b. Nierozbity filet nacina się z boku, tworząc kieszonkę. Należy to zrobić ostrożnie, by nie przedziurawić mięsa. W powstałą kieszonkę wkłada się masło, zaciskając brzeg. Miejsce nacięcia smażymy jako pierwsze, by mięso się "zamknęło".

Masło bazyliowe:
tyle łyżeczek miękkiego masła, ile kotletów chcemy usmażyć, utrzeć dokładnie z drobno posiekanymi listkami bazylii. Doprawić solą i pieprzem.
Masło odstawić do lodówki, by stwardniało. Najlepiej uformować je w wałeczek, z którego będziemy potem odcinać równej wielkości porcje.

Gotowe kotlety panierować w jajku i bułce tartej, smażyć na złoty kolor na małym ogniu.
 

Załączniki

  • devolaille.JPG
    devolaille.JPG
    96.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jakbym jadła mięso to bym sobie zrobiłą
fiesgrins.gif

icon_wink.gif


A tak serio - którym sposobem wolisz robić
icon_question.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobienie kieszonki wydaje mi się łatwiejsze, ale mięso rozbijane i zwijane jest delikatniejsze i smaczniejsze, więc raczej 2. sposób
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
OK dzięki - musze zapamiętać w razie "W"
icon_wink.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Zbiliża się weekend, tak więc chyba sobie zaszaleję z kotlecikiem De Volaille.

Zazwyczaj zamiast bazylii,masło mieszam z posiekaną zieloną pietruszką i czosnkiem. Ale pomysł z bazylją również bardzo mi się podoba.

Dzięki za podpowiedz.