Ciasto serowe z nadzieniem*

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Przepis stad http://www.povarenok.ru/recipes/show/17437/ przetlumaczylam i zrobilam, wyszlo bardzo dobre, cos w smaku pomiedzy pizza a ciastem francuskim warto sie przekonac

miekka margaryna 100g
serek typu philadelphia 100g
tarkowany ser zolty 70g
maka 1,5 szklanki
suche drozdze - lyzeczka
goraca woda- 3 lyzki
nadzienie: pieczony kurczak (rozdrobniony) lub kielbasa, szynka, parowka, groszek, co kto lubi, moze byc nawet bez niczego, ja robilam z szynka, bekonem i kukurydza z puszki
sol- szczypta (ja nie dawalam)

Miekka margaryne wymieszac z serkiem , dodac wode, przemieszac dodac tarty ser zolty, dokladnie wymieszac, ja mieszalam lyzka, na wierzch przesiac make,dodac drozdze, wyrobic, mozna mikserem ja wyrabialam reka, ciasto sie klei ale nie dosypywac zbyt wiele maki poniewaz przy walkowaniu bedziemy podsypywac. Stolnice oproszyc maka i rozwalkowac ciasto na okolo centymetr, zlozyc na pol i znowu na pol (jak nalesnik), powtorzyc ta czynnosc 6-7 razy za kazdym razem oproszajac stolnice maka zeby ciasto nie przywieralo.Przy ostatnim razie polozyc na ciescie farsz ponownie zlozyc na cztery, nakryc scierka i zostawic na okolo godzine. Pozniej rozwalkowac na okolo 2 cm i pociac na kwadraciki (3cm) ulozyc na blaszce wylozonej papierem, nakryc i poczekac jeszcze 15 min, w tym czasie rozgrzac piekarnik do 180 stopni, kwadraciki posmarowac rozbeltanym jajkiem i piec okolo 30min do uzyskania zlotego koloru, po wyjeciu trzeba dac im lekko ostygnac. Polecam!
 

Załączniki

  • P1020193.JPG
    P1020193.JPG
    126.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Moze jeszcze jedna fotka
icon_smile.gif

 

Załączniki

  • P1020205.JPG
    P1020205.JPG
    67.8 KB · Wyświetleń: 0

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
tak po nalozeniu farszu odstawic na okolo godzinke i pozniej rozwalkowac, nadzienie nie wypadnie, najlepiej walkowac od srodka do gory a pozniej od srodka w dol, latwo
icon_smile.gif