Kurczak pieczony na puszce z piwem*

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
* Kurczaka myję i osuszam papierowym ręcznikiem, smaruję olejem lub miękkim masłem i posypuję przyprawą grillową.

* Otwieram puszkę z piwem i połowę odlewam. Do puszki wrzucam kilka kulek ziela angielskiego, kilka ziaren pieprzu, 2 pokruszone liście laurowe i 2-3 duże ząbki czosnku - pokrojone na ćwiartki.

* Na puszkę nasadzam kurczaka i wstawiam na dno piekarnika, na blaszce do pieczenia. Obok układam ziemniaki posypane vegetą i mieszanką ziół, owinięte natłuszczoną folią aluminiową.

* Piekę w temp. ok.170-180 stopni C przez jakieś 80-90 minut.
 

Załączniki

  • kurczak_pieczony_na_puszce_z.jpg
    kurczak_pieczony_na_puszce_z.jpg
    80.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
dawno temu pieklam na szklanej butelce do polowy wypelninej woda (puszka mnie odstrasza) mialo to zastapic tradycyjny rozen,dzieki temu ze przez caly czas pieczenia plyn paruje kurczak jest soczysty, dla nas takie sobie ale moze dlatego ze mialam wtedy marnej jakosci piecyk, pozniej juz nigdy go nie robilam ale moze warto do tego wrocic, dziekuje za przypomnienie
icon_smile.gif

anuc odlewam znaczy tyle ze trzeba odlac troche piwka do szklanki bo puszka (butelka) nie moze byc pelna, to co odlejesz proponuje wypic
icon_smile.gif
na reszte nasadzasz
icon_smile.gif
kurczaczka
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Słyszałam o takiej metodzie pieczenia, tyle, że na butelce z piwem, co bardziej do mnie przemawia niż puszka.
Piwo powinno być oczywiście otwarte, i ja osobiście usunęłabym z butelki etykietę.
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
A ta butelka nie trzaśnie w wysokiej temperaturze? Trochę się boję odłamków szkła latających po kuchni, że już nie wspomnnę o kurczaku "na ostro".
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Robię takiego kuraka już ładne kilka lat.
Naprawdę polecam - oczywiście tochę zależy od tego, czym go obsypiemy, ale samo mięsko jest bardzo delikatne, soczyste i niezwykle smaczne.

Co do pieczenia na puszcze, to nie wydaje mi się w tym nic dziwnego - wystarczy puszkę wcześniej dokładnie umyć (jeśli chce się komuś przelewać piwo, to można puszkę zastąpić wysokim i wąskim słoikiem - np. jak z sosów Łowicza)
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Oj, napaliłam się na takiego kuraka. Tylko że ja mało znam się na piwie, więc jakie do tego polecacie? (bo ja pijam głównie redsy i gingersy, ale to przecież nie piwo, jak mawia moja psiapsiuła).
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Na pewno zrobię w weekend. Już zaczynam się oblizywać (także na tę połowę piwa "do wylania").
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
anuc @ 10 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=899105Jak to... "ODLEWAM"???

Cala reszta bardzo mnie zaciekawila, w przyszlym tygodniu muszę zrobić (wlasnie dostalam tel. ze mam kuchenka podlaczona :D)
Sorki, ale dopiero tu zajrzałam...
icon_redface.gif


Odlewam połowę piwa z puszki po to, by mocno ogrzane nie kipiało do wnętrza kurczaka zwłaszcza, że świeżo otwarte jest nagazowane...
gruebel_2.gif

Wolę, aby kurczaczek "przesiąkł" samą parą z piwa i zapachem przypraw, a nie płynem
icon_biggrin.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
melduję że zrobiłam i naprawdę pycha.
tylko że nie na puszce ale na butelce .połowę zawartości butelki odlałam wg instrukcji i bardzo dobrze bo "wyparowała" tylko połowa tej połowy.
piekłam ok. półtorej godziny w 200 (grzanie góra i dół) w tym 4 razy otwierałam piekarnik,żeby polać kuraka tym "sosem" który z niego wypłynął.
kuraka w butelce postawiłam do metalowej miski a tą, na piekarnikową blachę ,a tą znów na najniższy poziom piekarnika.