Ciasto czekoladowe na budyniach

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
-6 jaj (osobno żółtka i białka)
-6 budyni czekoladowych (używam przeważnie Winiary)
-szklanka cukru
-cukier waniliowy
-proszek do pieczenia 1-1,5 łyżeczki
-margaryna
-śmietana 4-5 łyżek
-kakao, kilka łyżek (wg smaku, u mnie około 4-5)

Najpierw zmiksować cukier z cukrem waniliowym, margarynę, żółtka. Dodać budynie i proszek do pieczenia. Następnie śmietanę i kakao. Na koniec wymieszać z pianą z białek.
Piec około godziny w 180stopniach.

Ciasto jest cięższe od tradycyjnego murzynka, a nieco lżejsze od brownie. Uwielbiane przez całą moją rodzinę, jest pieczone przy każdej okazji ;)
 

Załączniki

  • IMG_0623.JPG
    IMG_0623.JPG
    52.9 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0627.JPG
    IMG_0627.JPG
    73.1 KB · Wyświetleń: 0

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
przeważnie piekę w średniej tortownicy
teraz piekłam w kwadratowej formie o wym. 24x24cm i muszę przyznać, że troszkę mi opadło, przeważnie wychodzi wyższe.

lubię je, nawet bardziej w sumie, gdy opadnie bo tworzy się 'jakby zakalec' który jest ciężki i intensywnie czekoladowy.
a mój piekarnik to wariat i nigdy nie wiem z czym zaszaleje
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Ashira @ 29 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=926117a mój piekarnik to wariat i nigdy nie wiem z czym zaszaleje
to dokładnie tak, jak mój
icon_biggrin.gif


a przepis zapisuję.
 

kaszyg

Member
Kwi 8, 2009
10
0
0
ostatnio naszło mnie na coś czekoladowego i zdecydowałam się na ten przepis, zwłaszcza jak przeczytałam:
CYTATCiasto jest cięższe od tradycyjnego murzynka, a nieco lżejsze od brownie
chociaż trochę się obawiałam, bo zwykle wybieram już sprawdzone i skomentowane przepisy, lubię czytać wszelkie uwagi, a tu tak pusto
icon_wink.gif
(jeszcze pusto), ALE
ciasto siedzi jeszcze w piecu, bardzo łatwe i szybkie - co najważniejsze - w wykonaniu, a i muszę przyznać, że trochę wyjadałam z miski, takie dobre...
lecker.gif
czekam z niecierpliwością...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
kaszyg @ 31 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=926763ostatnio naszło mnie na coś czekoladowego i zdecydowałam się na ten przepis, zwłaszcza jak przeczytałam:


chociaż trochę się obawiałam, bo zwykle wybieram już sprawdzone i skomentowane przepisy, lubię czytać wszelkie uwagi, a tu tak pusto
icon_wink.gif
(jeszcze pusto), ALE
ciasto siedzi jeszcze w piecu, bardzo łatwe i szybkie - co najważniejsze - w wykonaniu, a i muszę przyznać, że trochę wyjadałam z miski, takie dobre...
lecker.gif
czekam z niecierpliwością...
czekam z niecierpliowścią na ocenę;)
mi już po nim nie smakuje żadne inne ciasto czekoladowe ;) no może poza brownie
 

kaszyg

Member
Kwi 8, 2009
10
0
0
ha, że tak powiem, fajoskie
icon_biggrin.gif

następnym razem trochę krócej będę trzymała w piekarniku, chociaż na pewno suche nie jest... a następny raz na pewno będzie, bo niestety zajmie miejsce tradycyjnego murzynka, dla mnie to ciasto zdecydowanie lepsze w smaku.
a, i cudnie pachnie, co ukroję to muszę powąchać haha
icon_lol.gif
polecam!
i dziękuję
cvety.gif
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
jaką wagę mają budynie których używasz? bo z tego co wiem, to winiary mają 63g i 38g. Chciałam użyć innych, więc muszę mniej więcej przeliczyć ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
używam zwykłych budyni, żadne opakowania rodzinne itp...
nie zawsze są to winiary, czasem też zamieniam na inne i jakoś nie zwracała nigdy większej uwagi na wagę.
niestety nie jestem teraz w stanie sprawdzić wagi ;(
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
ja myślę, że waga tu nie jest istotna, chodzi chyba jedynie by były to budynie na pół litra mleka, czyli takie zwykłe.
Mam w domu dwa (specjalnie sprawdziłam
icon_mrgreen.gif
) : Winiary - masa netto 60g, Dr.Oetker - masa netto 40 g.
Różnią się wagą, ale po ugotowaniu budynie na pewno nie różnią się gęstością
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
gęstością budyń się pewnie nie rożni po ugotowaniu, ale myślałam że ma to znaczenie, ponieważ do ciasta używa się ich na sucho, zamiast mąki...no będzie trzeba kombinować ;)
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
ja nigdy nie zwracałam uwagi na wagę, jak pisze inula kupowałam budynie na pół litra mleka (naprawdę dowolne firmy... jakoś w domu zawsze się robiło Winiary i tak mi zostało ;) ale kiedyś robiłam na budyniach tescowych i też wyszło smaczne )
ja trzymam kciuki i myślę, że nic nie powinno się stać złego ;)
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
Zrobiłam na budyniach z kauflandu ( bo te najbardziej lubimy) o wadze 45g. Chyba to faktycznie nie ma większego znaczenia. "Zakalca" nie ma, a ciasto bardzo smaczne
icon_smile.gif

 

Załączniki

  • DSC_0249a.jpg
    DSC_0249a.jpg
    128.4 KB · Wyświetleń: 0

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Mam w domowym magazynie mnóóóstwo budyniów bananowych. Zastanawiam się, co by było gdyby...zutylizować je do tego ciasta.
gruebel_2.gif