Szaszłyki z kurczaka*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Jeśli szukacie właśnie z paniką w oczach ;) szybkiego, smacznego i efektownego dania na Sylwestra czy inna imprezę, lub brak Wam pomysłu na urozmaicenie codziennego obiadu - oto moja propozycja: szaszłyki z kurczaka. Przygotowanie ich zajmuje dosłownie chwilę, a mięso drobiowe ( w przeciwieństwie do wieprzowiny) piecze się na prawdę krótko. Szaszłyki można przygotować nawet dzień wcześniej i w odpowiednim momencie tylko wstawić do piekarnika. Po ok. 15-20 minutach gorący posiłek jest gotowy. Jeśli wśród Waszych gości będą wegetarianie - nic prostszego: wystarczy przygotować kilka szaszłyków z samych warzyw. Smacznego!

Nie podaję tu dokładnych proporcji - wszystko zależne jest od ilości szaszłyków, które chcecie przygotować. Dobór składników także zależy od Waszej fantazji - i to jest w tym daniu tak dobre: możliwość tworzenia różnych jego wersji.
icon_smile.gif


szaszlyk.JPG

Potrzebne będą:
filety z piersi kurczaka
cebula
papryka

patyczki do szaszłyków

Można użyć także:
pieczarek
boczku pokrojonego w kostkę
cukinii pokrojonej w grube plastry
kawałków ananasa z puszki

Filety pokroić w dużą kostkę i zamarynować.

Marynata:
4 łyżki oleju
2 łyżki sosu sojowego
2 łyżeczki słodkiej papryki
2 łyżeczki majeranku
1 łyżeczka pieprzu ziołowego
1/2 łyżeczki ostrej papryki

W czasie kiedy mięso się marynuje, przygotować warzywa. Cebulę obrać i pokroić w grube plastry. Paprykę pokroić w kostkę. Jeśli używamy dużych pieczarek, można pokroić je w ćwiartki. Boczek wędzony kroimy w plastry i w kostkę, cukinię kroimy w plastry grubości ok. 0,5 cm.

Na patyczki do szaszłyków nadziewamy na przemian: mięso i dodatki.

Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 220 st. ok. 15-20 minut, aż będą rumiane.
 

Załączniki

  • szaszlyk.JPG
    szaszlyk.JPG
    99.1 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Zrobilam, mieso marynowalam cala noc z calej podwojnej piersi kuraka. Z papryka, czerwona cebula, bekonem i ananasem. Chcialam sfocic ale nie zdarzylam takie dobre bylo a jak pachnialo. Mnie bardzo smakowalo a mezulowi az mlaskal wiec bylo rewelacyjne. Pielkam w piekarniku a chacialam z poczatku na patelni, troche sie balam ze cebula bedzie twarda ale nic z tych rzeczy. Dzieki za pomysl Mala Mi
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Moni, na prawdę ogromnie się cieszę
freu.gif

a co do cebuli, masz całkowicie rację: ona bardzo ładnie mięknie podczas pieczenia
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Jean, ogromnie się cieszę, że Wam smakują.
icon_biggrin.gif

Oczywiście, że można z polędwicy, będą pyszne. Trzeba tylko zwrócić uwagę na czas pieczenia, bo może być dłuższy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Pewnie o tym wiesz, ale na wszelki wypadek napiszę
icon_redface.gif
jeśli będziesz miała wątpliwości, to w 1 kawałek mięsa wystarczy wbić ostry nóż - sok, który wycieknie powinien być przezroczysty, nie czerwony. Wtedy mięso będzie wilgotne. Przy mocno wypieczonym nie wycieka już wogóle żaden sok przy nakłuciu.
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
O matko, jakie dobre! mięso zamarynowałam na cała noc. Dałam pieczarki, paprykę,cebulę, boczek i mięso taki podstawowy zestaw. posypałam jakąś przyprawa do grilla z kamisa. I musze powiedzieć, że z polędwicy bardziej mi smakowały niz z piersi kurczaka, wieprzowina jest bardziej soczyta, ale pycha!Szybko się robi i szybko piecze a jeszcze szybciej pożera!
mniam.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To się ogromnie cieszę, wspaniale
icon_biggrin.gif
 

Nanami

Member
Wrz 6, 2009
6
0
0
Zamarynowane mięso stało w lodówce przez całą noc. Pychota :]
15 szaszłyków zostało pochłoniętych w ciągu 15 min.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Nanami, bardzo się cieszę
icon_biggrin.gif


Jean, to super, że Ci tak zasmakowały
icon_biggrin.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
szasz_yki.JPG
 

Załączniki

  • szasz_yki.JPG
    szasz_yki.JPG
    120 KB · Wyświetleń: 2