Gulasz wolowy na piwie z dynia*

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Znalazlam kolejny cudowny gulasz wolowy
icon_mrgreen.gif

Tym razem z blogu junglefrog gdzie mozna znalezc piekne zdjecia tej potrawy : http://junglefrog-cooking.com/beef-stew-pumpkin-beer/

Gulasz jest rewelacyjny, goraco polecam

Przepis z moimi malenkimi zmianami:

400g wolowiny na gulasz pokrojonej w kostke
lyzka masla
2 cebule
400g dyni
0,5 l ciemnego piwa - u mnie byl guiness
3 listki laurowe
1 kora cynamonowa
7 gozdzikow
2 lyzki ciemnego cukru (lub do smaku)
kostka bulionu wolowego (niekoniecznie)

W przepisie byla jeszcze marchewka i kwiat muszkatolowy (mace) ale nie dalam

Wolowine posoloc popieprzyc i podsmazyc na masle razem z cebula. Zalac piwem, dodac przyprawy. Gotowac na malym ogniu (ok 2h). Gdy mieso zacznie mieknac dodac pokrojona w kostke dynie i gotowac jeszcze okolo 30-40 min.

Wyszedl mi przepyszny gulasz. Po 2h sos byl cudowny - zaczynal sie slodko i konczyl goryczka piwa. Niestety moje mieso potrzebowalo wiecej czasu na to by zmieknac i w sumie gotowalam prawie 4h co spowodowalo utrate tej piwnej goryczy. Obojetnie czy Wam wyjdzie z goryczka czy bez moge zareczyc ze bedzie pyszne
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Kiiri, ja mam dynię w słoiku, taki mus, to myślisz że się nada? Bo ta dynia dodana w kostkę i duszona przez 40 minut też powinna się rozpaść. No kora cynamonowa odpada, gulasz to gulasz a nie szarlotka.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Moja dynia sie nie rozpadla po 40 min, ciagle byla w kostce. Wydaje mi sie ze jak dodasz mus to juz nie bedzie tak dobra. Sos moze wyjsc zbyc slodki no i zupelnie inna konsystencja.
Naprawde polecam Ci przekonanie sie do cynamonu do dan miesnych. Na poczatku myslalam dokladnie tak samo - ze cynamon tylko do dan slodkich. Ale do dan slodkich to odpowiedni jest wlasnie cynamon w proszku. Kora cynamonowa ma piekny lekko ziemisty aromat ktory naprawde cudownie komponuje sie z czerwonym miesem
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Kiiri @ 8 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=929696Moja dynia sie nie rozpadla po 40 min, ciagle byla w kostce. Wydaje mi sie ze jak dodasz mus to juz nie bedzie tak dobra. Sos moze wyjsc zbyc slodki no i zupelnie inna konsystencja.
Naprawde polecam Ci przekonanie sie do cynamonu do dan miesnych. Na poczatku myslalam dokladnie tak samo - ze cynamon tylko do dan slodkich. Ale do dan slodkich to odpowiedni jest wlasnie cynamon w proszku. Kora cynamonowa ma piekny lekko ziemisty aromat ktory naprawde cudownie komponuje sie z czerwonym miesem
icon_smile.gif
No to w takim razie poczeka ten przepis do następnego dyniowego sezonu. A z korą cynamonową czasami próbuję ale nie zawsze potem mi to smakuje. Raz tak, a raz nie i nie mam pojęcia w czym rzecz.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Mialam ten przepis na oku, jak tylko go wpisalas
icon_biggrin.gif

Zwlekalam ze zrobieniem go, bo wiecznie zapominalam o dyni i o piwie
dump.gif

W kazdym razie, wczoraj postanowilam, ze dzis ten gulasz zrobie.
I zrobilam.
Wyszlo przepysznie! Smak trafiony pod nasz gust
lecker.gif

Tylko tak, -nie mialam "swiezej" dyni, wiec zrobilam z dynia w zalewie miodowej, ze sloika.
Piwo mialam Diebels, jak przystalo na mieszkanca, ktory mieszka tam, gdzie je robia
zahnlos.gif

icon_wink.gif

Nie, nie mialam innego.
Dodalam jeszcze marchewke, a opuscilam kwiat muszkatu. Bylam pewna, ze go mam, ale niestety.
W zamian oproszylam troche "zwykla" galka muszkatolowa.
Nastepnym razem, zaopatrze sie w wieksza ilosc piwa, bo sosu wyszlo troche malo.
Poradzilam sobie
icon_wink.gif
i dolalam troche zalewy z dyni i troche wody, zeby nie bylo zbyt slodkie.
Calosc zagescilam maka ziemniaczana.
Wyszlo na prawde super i przepis wchodzi na stale
icon_biggrin.gif

Dziekuje, Kiiri
bussi.gif
anbetung.gif


PICT0005_1.JPG


EDIT:
Zapomnialam napisac, ze jak sie gulasz gotowal, to pachnialo oblednie
lecker.gif
 

Załączniki

  • PICT0005_1.JPG
    PICT0005_1.JPG
    43.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: