Grzanki z serem*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
To było dzisiaj moje drugie śniadanie, bo nie mogłam wytrzymać do kolacji, żeby spróbować smaku tych popularnych grzanek. Będę je robiła częściej, bo bardzo mi zasmakowały. Przepis pochodzi z książki "Potrawy z różnych stron świata" Macieja Halbańskiego. Proporcje dla 4 osób.
Składniki
4 kromki bułki pszennej (wzięłam pieczywo pszenne tostowe)
płaska łyżka mąki
3 łyżki mleka
2 łyżki piwa
4 dkg masła
15 dkg sera cheddar
łyżeczka musztardy
sól, pieprz

Stopić połowę masła, dodać mąkę i po lekkim jej zrumienieniu wlewamy mleko i stale mieszając zagotowujemy, aby powstała gęsta, gładka masa. Wówczas dodajemy piwo, utarty ser, musztardę, sól i pieprz do smaku. Znów zagotowujemy, żeby powstał gęsty krem.
Na pozostałym maśle podsmażamy kromki bułki, smarujemy je przygotowanym kremem, układamy na blasze i krótko zapiekamy w nagrzanym ( ja nagrzałam do 200 st.) piekarniku. Podajemy gorące.


 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mmmm, Seniorko, uwielbiam te grzanki! Też mam je zamiar przygotować z okazji brytyjskiego tygodnia
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To prawda, że raczej z ilustracją, ale to wcale nie oznacza, że bardziej smakowite. W końcu obie robimy je tak samo ( lub bardzo podobnie)
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Już spieszę na spotkanie
icon_biggrin.gif
- jestem:

welsh.JPG

Przepis pamiętam jeszcze z "Wykwintenj kuchni" Burdy.
icon_smile.gif

Czasami zastępowałam piwo białym winem i także było bardzo smaczne.
 

Załączniki

  • welsh.JPG
    welsh.JPG
    92.8 KB · Wyświetleń: 2

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
uwielbiam je
icon_smile.gif
A dzisiaj zrobiłam im fotkę;) Ja do mojej masy serowej dodaje jeszcze łyżeczkę sosu worcestershire . Seniorko bardzo dziękuje , że podzieliłaś się tym przepisem:)

Welsh_rarebit_1.jpg
 

Załączniki

  • Welsh_rarebit_1.jpg
    Welsh_rarebit_1.jpg
    40.2 KB · Wyświetleń: 1

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ponieważ nie jedłam obiadu, a chciałam coś szybko zjeść, nie wymysliłam nic nowego, a za to szybkiego (ze starego przepisu). Może komuś też zasmakują
icon_question.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Ja się chyba skuszę, ale spróbuję zastąpić piwo białym winem
gruebel_2.gif