CIASTO ARCHITEKTA

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Upiec biszkopt jasny - grubszy
Upiec biszkopt ciemny - cieńszy i po upieczeniu wyciąć w nim kieliszkiem kółeczka.
( ja pieke oba biszkopty jednakowej grubości - cienkie)

MASA BUDYNIOWA
1 litr mleka
4 budynie waniljowe lub śmietankowe
1 łyżka kakao
2 kostki masła lub margaryny
cukier do smaku
Z mleka , cukru , budyniu ugotować budyń i przestudzić. Masło utrzeć , dodając przestudzony budyń . Masę podzielic na 2 części , do jednej dodać kakao.

MASA SEROWA
50 dag serków homogenizowanych śmietankowych lub waniljowych
2 galaretki czerwone
3 - 4 banany ( mi wychodzi około 4 -5 bananów)
1 cytryna
Galaretkę rozpuścić w 1 i 1/2 szklanki wody, gdy zacznie tężeć , połączyć z serkami homogenizowanymi i wymieszać. Banany obrać , pokroić w plastry o grubości biszkoptu ciemnego i skropić sokiem z cytryny

PRZEŁOŻENIE CIASTA
Biszkopt jasny - masa ciemna - biszkopt ciemny z powycinanymi kółeczkami - w każde kółko włożyć kawałek banana - masa serowa - wcisnąć w mase serową ciemne kółeczka - masa jasna . Wierzch udekorować według własnego gustu może to być np starta na tarce tabliczka czekolady w oryginale jest polewa czekoladowa ( nie próbowałam - jakoś mi nie pasowała do kremu )
Biszkopty trzeba nasączyć .

Smacznego
mniam.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Zgadza się - u mnie dodatkiem jest krem budyniowy i jedna warstwa masy serowej . Przepis ten jest wzięty z książki " 103 CIASTA SIOSTRY ANASTAZJI ".
Może Twój przepis jest zaczerpnięty z tej właśnie książki tylko troche w zmienionej postaci . Pozdrawiam
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Pokusiłam się na to ciasto, sama się sobie dziwiąc, bo nie przepadam za przekładańcami. I, szczerze, za wypiekami siostry Anastazji - tradycyjnymi suchymi biszkoptami i masami z ogromem masła. Mamusia jednak poprosiła, więc Marcelinka upiekła;-) Nie zawiodłam się, bo smakowało mi barrdzo. Oczywiście musiałam sobie pomodyfikować: jedna masa-ciemna była budyniowa z tartą deserową czekoladą i alkoholem, druga natomiast to lekki orzeźwiający krem cytrynowy. Wszystko fajnie wpółgrało, a dopełnione zostało świetną polewą kakaową (z przepisu Cinki).
Efekt był taki:
architekta_kop.JPG

Kopia_SDC10936.JPG
 

Załączniki

  • architekta_kop.JPG
    architekta_kop.JPG
    288.9 KB · Wyświetleń: 0
  • Kopia_SDC10936.JPG
    Kopia_SDC10936.JPG
    183.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
no bardzo ładnie się prezentuje
daumen.gif

a "103 ciasta siostry Anastazji" kupiłam sobie ostatnio i wykorzystuję z powodzeniem jako świetną inspirację do wypieków
natomiast proporcje składników czerpię stąd, z cincin-a
cvety.gif

np. żółty czy czekoladowy biszkopt piekę zawsze z przepisu Hichotki (przy czekoladowym po prostu zamieniam 3 łyżki mąki na 3 łyżki DecoMoreno)
icon_lol.gif
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Ciasto na pewno podziękowałoby za komplement, gdyby mogło (raczej:gdyby było), więc ja dziękuję w ijego mieniu;-) Faktycznie wypieki s. Anastazji są inspirujące, oryginalne, ale ja rzadko lubię kombinować - wolę prostotę (choć zdarzają mi się odchyły). Biszkopt Hichotki jest niezawodny, widzę że nie tylko ja mam takie zdanie, ale kakaowy jeszcze nigdy mi nie wyszedł taki, jak powinien( widać na zdjęciach powyżej)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
mnie też czasami przeraża w wypiekach anastazji konieczność pieczenia 3 różnych biszkoptów i przekładania ich różnymi masami, owocami, kulkami, galaretkami etc etc. Ale jeśli ktoś większość dnia może poświęcić na gotowanie i pieczenie, to trzeba eksperymentować.
icon_mrgreen.gif

Robiłam jej wiśniowca, jest na forum. Smaczny!
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
No, już myślałam, że tylko ja taki zwyrodnialec i leń, co to łatwiznę wybiera;-) Faktycznie, trzeba poświęcić sporo czasu w wykonanie takich "piętrowych" ciast, a ja mogę uczynić to jedynie w soboty, które są antynaukowe u mnie. Widzę jednak, że ktoś właśnie ma jakieś ferie czy urlop, bo niezłe cuda się na blogu pojawiły, Eklerku
icon_wink.gif
I moje wyrzuty powróciły.
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
mała m. @ 18 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=946512No, już myślałam, że tylko ja taki zwyrodnialec i leń, co to łatwiznę wybiera;-) Faktycznie, trzeba poświęcić sporo czasu w wykonanie takich "piętrowych" ciast, a ja mogę uczynić to jedynie w soboty, które są antynaukowe u mnie. Widzę jednak, że ktoś właśnie ma jakieś ferie czy urlop, bo niezłe cuda się na blogu pojawiły, Eklerku
icon_wink.gif
I moje wyrzuty powróciły.
A no ferie wyczekane! :]