Paszteto-rolada z fasoli

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Przepis pochodzi od mojej ormianskiej tesciowej. Rolada fasolowa z orzechami i czosnkiem, dla mnie pychota. Mozna jesc jako dodatek do chleba, albo po prostu jako przekaske - sama w sobie jest bardzo smaczna.

Skladniki:
- ok. 40 dkg fasoli pinto
- 3 zabki czosnku
- spora garsc orzechow wloskich
- 1/4 - 1/2 cebuli (w zaleznosci od wielkosci cebuli)
- ok. 20 g masla
- sol, pieprz, papryka (u mnie ostra)

Fasole ugotowac do miekkosci (nie trzeba namaczac), dokladnie odcedzic i przepuscic przez maszynke. Czosnek, cebule i orzechy tez zmielic w maszynce, calosc bardzo dokladnie wymieszac. Dodac maslo (dobrze, jesli jest miekkie - latwiej calosc wymieszac), przyprawy (do smaku) i dokladnie wymieszac. Ilosc masla mozna zwiekszyc, zeby calosc miala bardziej gladka konsystencje. Nastepnie mase rozlozyc na folii spozywczej, uformowac prostokat, wygladzic nozem. Na srodek mozna dodac posiekane orzechy albo np. pieczarki podduszone z cebulka i czerwona papryka (dokladnie osaczone) albo wiorki masla i calosc zwinac w rolade pomagajac sobie folia. Wlozyc do lodowki na ok. godzine az zastygnie i da sie latwo kroic.
Nie mam zbyt dobrych zdjec, ale dodam co mam.
icon_smile.gif
Mam nadzieje, ze ktos sie skusi
icon_smile.gif

 

Załączniki

  • rolada_fasolowa.jpg
    rolada_fasolowa.jpg
    60.4 KB · Wyświetleń: 1

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Cebuli nie czuc w ogole, czosnek owszem, troche czuc. Jesli ktos nie lubi czosnku, to mozna oczywiscie zmniejszyc jego ilosc, a dodac wiecej np. papryki. Trzeba pokombinowac ze smakiem i doprawic jak sie lubi
icon_smile.gif
Mozna rowniez fasole zmielic 2 razy - wtedy konsystencja bedzie bardziej kremowa.
Zachecam do zrobienia
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,669
113
Bardzo ciekawa. Myślę, że jako pasta do smarowania pieczywa (z drobno pokrojonymi orzechami) też byłaby pyszna.
icon_smile.gif
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Wydaje mi sie, ze spokojnie mozna sprobowac robic z innej fasoli (nie pomoge niestety w kwestii wyboru tejze). Moja tesciowa szukala w tutejszych sklepach innej fasoli, a ze nie znalazla, postanowila zrobic z pinto. Dopytam przy najblizszej rozmowie jakiej fasoli uzywa w Armenii
icon_smile.gif

Joanna - orzechy daja fajny posmak i przyjemnie chrupia (do mojej dodalam do srodka kilka posiekanych, niemielonych).