Kolorowa potrawka z fasolą

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Taka tam radosna twórczość, Evalill prosiła to wpisuję
wink.gif
.

0,5 szklanki suchej fasoli (średni lub duży Jaś) lub puszka gotowej ze sklepu
1 wielka lub 2 średnie cebule pokrojone w grubą kostkę
150g malutkich pieczarek pokrojonych w plasterki
1 średnia czerwona lub żółta papryka pokrojona w drobną kostkę
6-8 malutkich ogórków konserwowych pokrojonych w plasterki
1-2 łyżeczki koncentratu pomidorowego
1 łyżeczka wędzonej papryki
1-2 łyżki mąki pszennej
olej do smażenia
sól, cukier, pieprz do smaku

Ugotować fasolę do miękkości, zachować płyn z gotowania (ja gotowałam w dwóch szklankach wody na maleńkim ogniu przez 2 godziny). Rozgrzać olej, cebulę podsmażyć na złoto, dodać pieczarki, dusić aż odparuje cały płyn, wrzucić fasolę razem z wodą z gotowania oraz paprykę, podgotować kilka minut aż papryka zmięknie, ale będzie jeszcze jędrna, dorzucić wędzoną paprykę, ogórki i koncentrat, mąkę rozrobić z odrobiną wody i zagęścić potrawkę, przyprawić solą, cukrem i pieprzem, całość ma być słodko - kwaśna i lekko pikantna.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Ale fajne.
icon_smile.gif
Dzięki jeszcze raz za wpisanie.
bussi.gif

Myślę, że z czarną fasolą też wyjdzie dobrze.
icon_smile.gif
Tylko nie wiem, czy mi te ogórki będą pasować, ale to się zobaczy w trakcie. Mam nawet pieczarki i paprykę w lodówce, więc możliwe, że zrobię w tym tygodniu.
icon_smile.gif

Izoldo - a gdzie kupujesz paprykę wędzoną?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Evalill ja też nigdy bym wcześniej nie pomyślała, że można do takiego dania wrzucić ogórki, ale jadłam kiedyś podobne połączenie (ogórki plus przecier pomidorowy) i to było pyszne, one nie wybijają się na pierwszy plan w tej potrawie, a paprykę wędzona kupuję w Carrefourze. Czarna fasolka też będzie pasować
icon_smile.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Bardzo możliwe.
icon_smile.gif
Chociaż, ja miałam raczej obawy nie o pomidory, a o połączenie papryki i ogórków na ciepło. Nie zakładam z góry, jak będzie. Zobaczy, co wyjdzie, jak sobie poukładam wg pięciu przemian, czy nie będzie za dużo kwaśnego na tę porę roku.
icon_smile.gif
Ale właśnie na coś takiego miałam ochotę.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Moim zdaniem nie jest kwaśne, lekko kwaskowe, a zdaje mi się, że wg 5 przemian możesz zrobić tak, żeby przejść wszystkie smaki dwa razy i będzie ok
icon_smile.gif
, no ale to każdy wg własnego smaku musi popróbować.