Kurczak słodko-kwaśny*

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Przepis pochodzi z książeczki "Kuchnia świata - kuchnia chińska" (przepisy do tej książeczki zebrała Marta Orłowska).

Kurczak słodko-kwaśny

składniki:
4 piersi kurczaka - ja dałam 6
3 łyżki oleju - ja lałam na oko
1 średnia cebula
40 dag ananasa z puszki - dałam po prostu puszkę ananasa krojonego, sam ananas waży około 360 g
15 dag warzyw do smażenia (kiełki soi, papryka, bambus) - dałam 100 g papryki mieszanej + 50 g bambusa z puszki
3 łyżki sosu pomidorowego
2 łyżki jasnego sosu sojowego - dałam 1 ciemnego bo tylko taki miałam
1 łyżka koncentratu pomidorowego
1 łyżka sherry - pominełam, bo nie miałam
1 łyżka miodu
3 łyżki octu
1/2 drobiowej kostki rosołowej
1 łyżka mąki kukurydzianej

"Kurczaka pokroić na małe podłużne kawałki. Sok z ananasa, sherry, ocet, sos pomidorowy, sos sojowy, miód i koncentrat pomidorowy wymieszać razem w misce, dodać rozpuszczoną w kilku łyżkach wody kostkę rosołową. Włożyć kurczaka i dokładnie wymieszać. Pokroić grubo cebulę. Podgrzać połowę oleju w woku i podsmażać, mieszająć cebulę 5 minut na dużeym ogniu. Dodać warzywa, pokrojonego ananasa i gotować około 5 minut, aż większość płynu wyparuje. Odcedzić kurczaka, ale pozostawić marynatę, która będzie jeszcze potrzebna. Wrzucić kurczaka na rozgrzany wok z pozostałą resztą oleju i smażyć 5 minut, aż kurczak będzie w pełni usmażony, jednak wilgotny w środku. Połączyć z przygotowanymi wcześniej warzywami i smażyć przez następne 3-4 minuty. W tym czasie wymieszać pozostały po marynowaniu płyn z łyżką mąki kukurydzianej i wlać do kurczaka i warzyw. Smażyć kilka minut. Podawać natychmiast z ryżem lub chińskim makaronem."

moje uwagi:
- nie posiadam woku, więc wykorzystałam lidlową brytfannę, tą co kiedyś była po 99 zł, taka jak wielka patelnia
- co do minut to nie pilnowałam, smażyłam na oko
- podsmażając kurczaka posypałam go trochę papryką słodką w proszku
- na koniec dodałam odrobinę pieprzu

kurczak_s_odko_kwasny.jpg
 

Załączniki

  • kurczak_s_odko_kwasny.jpg
    kurczak_s_odko_kwasny.jpg
    115.5 KB · Wyświetleń: 4

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Podoba mi się ten przepis
icon_smile.gif

Postaram się w tym tygodniu zrobić, choć niestety nie jutro, bo się zanosi, że późno wrócimy.