Kotlety z soczewicy i pora

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Przepis pochodzi z książki "Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy" autorstwa państwa Szaciłłów, za polecenie której gorąco dziękuję Margot i Izoldzie
icon_smile.gif


1/2 szklanki ugotowanej zielonej soczewicy (pewnie ok 1/4 suchej)
3/4 szklanki drobno posiekanego pora
1 szklanka startej na grubej tarce marchewki
1/2 szklanki startego selera

1 łyżeczka lubczyku
3 łyżki mąki groszkowej (daję 2 pszennej i 1 groszkowej, bo nie lubię smaku tej ostatniej)
4 łyżki oliwy
sól i pieprz

Na rozgrzaną oliwę wrzucamy seler i marchewkę, smażymy 5 minut, dorzucamy pora, lubczyk, sól i pieprz i dusimy pod przykryciem do miękkości. Studzimy i mieszamy z mąką groszkową i rozgniecioną widelcem soczewicą. Formujemy kotleciki (z tej porcji wychodzą 4 niewielkie) i smażymy na oleju.

Przepis zaleca podanie ich z marynowanymi kiszonymi ogórkami (4 kiszone ogórki pokrojone na paseczki przy pomocy obieraczki do warzyw i zamarynowane w 3 łyżkach oliwy, szczypcie czarnego i ziołowego pieprzu, 2 łyżkach soku z cytryny i łyżeczce cukru). Ja wolałam sos pomidorowy i brązowy ryż.

 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
A myślałam, że tylko ja jestem dziwna i nie lubię tej mąki groszkowej, ulżyło mi
icon_lol.gif
, a kotlety są w kolejce do zrobienia i też dam no nich mąkę pszenną jak do każdych bezmięsnych kotletów
icon_mrgreen.gif
.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A gdzie kupujecie tą groszkową
icon_question.gif
Jeszcze nie widziałam u mnie
icon_frown.gif

Ona z grochu jest robiona, tak
icon_question.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
anbetung.gif

Aaa o ciecierzycowej słyszałam
icon_razz.gif
ale nie widziałam i tak hehehe.
Dzięki Margot
cvety.gif