Spaghetti w sosie pomidorowo - sojowym

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Inspiracją był przepis z książki "Smaczne potrawy z makaronu" na makaron z takim sosem, ale zawierający jeszcze m.in. bakłażana. Zmodyfikowałam troszkę (dodałam kostkę sojową, zrezygnowałam z rozmarynu, masła itp) i wyszło mi bardzo smaczne danie.

500 g spaghetti
1 łyżka oliwy + 2 łyżki sosu sojowego

600 g pomidorów z puszki (u mnie krojone)
75 g kostki sojowej
50 ml sosu sojowego
1 pikantna papryczka
2 ząbki czosnku
gałązka tymianku
oliwa z oliwek

Papryczkę przekrawamy na pół, usuwamy pestki i kroimy drobno. Czosnek miażdżymy, obieramy i drobno siekamy. Gałązkę tymianku oskubujemy z listków, zostawiamy listki.

Wstawiamy wodę na makaron. Do wody dodajemy 1 łyżkę oliwy i 2 łyżki sosu sojowego.

W głębokiej patelni rozgrzewamy dwie łyżki oliwy. Na oliwę wrzucamy papryczkę, czosnek i tymianek, podsmażamy przez chwilę. Wlewamy sos sojowy (50 ml). Podgrzewamy około minuty, po czym wlewamy pomidory.

Sos pomidorowo - sojowy dusimy przez jakieś 15 minut, po czym wrzucamy do niego ugotowaną kostkę sojową. Dusimy kolejne 5 minut. Jeżeli sos jest zbyt gęsty możemy dodać łyżkę lub dwie wody z gotowania makaronu.

Odcedzamy makaron, wrzucamy go na patelnię do sosu. Dokładnie mieszamy i podgrzewamy całość jeszcze przez moment.

PS: Porcja na zdjęciu jest posypana tartym serem, ale ja jadłam bez sera i moim zdaniem można się całkowicie bez niego obyć.

IMG_3080.JPG
 

Załączniki

  • IMG_3080.JPG
    IMG_3080.JPG
    138.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: