Ptasie mleczko

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Przepis znalazłam w swoim wycinkach z gazet, ten pochodzi z 'Claudii'

Składniki:
- 2 galaretki o różnych smakach
(u mnie truskawkowa i agrestowa)
- puszka skondensowanego niesłodzonego mleka
- 3,5 łyżeczki żelatyny
- szklanka kremówki
- 3 łyżki cukru
(dałam puder)
- cukier waniliowy
(dałam łyżkę swojego robionego)
- 2 białka


Jedną galaretkę rozpuścić w szklance wrzątku, wstawić do lodówki. Gdy zacznie tężeć, zmiksować (na najwyższych obrotach) z mlekiem z puszki. Wlać do tortownicy (u mnie o śr. 26 cm), wstawić do lodówki do stężenia. Żelatynę rozpuścić w 1/3 szklanki gorącej wody, odstawić do ostudzenia. Śmietanę kremówkę ubić, pod koniec ubijania dodać cukier i cukier waniliowy. W osobnym naczyniu ubić białka na sztywną pianę. Dodać ją do kremówki razem z ostudzoną żelatyną. Masę wylać na warstwę mleczną i wstawić do lodówki do stężenia. Drugą galaretkę przygotować w 2/3 ilości wody podanej na opakowaniu. Tężejącą wylać na wierzch deseru, schłodzić.

Ja do dolnej warstwy, u mnie truskawkowej, dodałam kawałki truskawek
icon_smile.gif


ptasie_mleczko_2.jpg

oczywiście galaretki można dawać różne i świetnie bawić się kolorami
icon_smile.gif

to ptasie jest jak puszek.

ptasie_mleczko_1.jpg
 

Załączniki

  • ptasie_mleczko_1.jpg
    ptasie_mleczko_1.jpg
    135.8 KB · Wyświetleń: 1
  • ptasie_mleczko_2.jpg
    ptasie_mleczko_2.jpg
    76.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
robię jutro
icon_smile.gif
planuję dać biszkopty na spód, a na to warstwę dżemu albo konfitury. o, i inne kolory galaretek
fiesgrins.gif
jeśli eksperyment się powiedzie, to wrócę się pochwalić
icon_razz.gif
 

rastagatka

Member
Paź 6, 2009
363
0
0
A ja robię ptasie mleczko, ale w wersji tylko galaretkowej, tzn. bez śmietany, robię trzy galaretki tak jak w tym przepisie, ale jak jedna stężeje to wylewam na nią powoli drugi kolor, a potem trzeci, a na koniec sama galaretka, tutaj z dodatkiem malin.
Tym razem na spód z braku biszkoptów, których zawsze używam, są herbatniki, ale nie był to dobry pomysł.
Wygląda to tak:
DSC02270.jpg DSC02275.jpg

Dodam tylko jeszcze, że jest to pyszny deser, lekki i niezbyt słodki, u mnie w domu znika w mgnieniu oka.
 

Załączniki

  • DSC02270.jpg
    DSC02270.jpg
    129 KB · Wyświetleń: 1
  • DSC02275.jpg
    DSC02275.jpg
    125 KB · Wyświetleń: 1

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
rastagatka to w końcu robisz wg tego przepisu czy inaczej? O tej porze ja już nie kumata
zahnlos.gif
Bo twoje ptasie mleczko wygląda trochę inaczej niż Inuli (czyt. obśliniłam się)
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Robię, podobnie jak rastagatka, bez śmietany i bez żelatyny.
Ubite mleko dzielę na 3 części, do każdej dodaję galartekę rozpuszczoną w połowie wody i już taką prawie tężejącą.
 

rastagatka

Member
Paź 6, 2009
363
0
0
Elle @ 8 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=999525rastagatka to w końcu robisz wg tego przepisu czy inaczej? O tej porze ja już nie kumata
zahnlos.gif
Bo twoje ptasie mleczko wygląda trochę inaczej niż Inuli (czyt. obśliniłam się)
Oj to może ja zakręcona jestem, ale robię dokładnie tak jak napisała jaxja. Biorę 3 galaretki, mleko dzielę na 3 części i po kolei ubijam każdą galaretkę z mlekiem i fru do prodiża, bo największy, a nie mam takiej dużej tortownicy. Po prostu nie dodawałam nigdy tej górnej warstwy ze śmietany i żelatyny, ale może następnym razem wypróbuję ten sposób ( jeśli nie zapomnę
fiesgrins.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
A, już wszystko rozumiem
icon_smile.gif
a to mleko to też skondensowane używasz, tak? hmm... no trzeba będzie spróbować, bo takie desery dobrze wchodzą w słoneczną pogodę. A myślicie, że w pucharkach można zrobić, takich zwykłych, jak do lodów?
No i ile tego mleka na 3 galaretki?
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

rastagatka

Member
Paź 6, 2009
363
0
0
Elle mleko tak jak w przepisie Inuli, skondensowane niesłodzone w puszce, pasuje idealnie do trzech galaretek, tylko najpierw je trzeba po równo rozlać do trzech szklanek.
A w pucharkach myślę, że będzie dobrze, tyle, że więcej zabawy przy robieniu, bo trzeba do każdego pucharka po równo i każdy wkładać do lodówki, a potem każdy wyciągać, a z tortownicą czy prodiżem idzie szybko. Ale jeśli masz czas i chęci to kombinuj, przecież przepisy są po to, żeby je dobrowolnie modyfikować według własnych upodobań.
Pozdrawiam i jak zrobisz w pucharkach to pokaż efekt końcowy, dobrze?
wink.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Na jutrzejszego grilla już niestety nie zdążę, ale sadzę że w tygodniu się uda
icon_smile.gif
pokażę efekt końcowe na pewno
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
powiem szczerze, że myślałam o pucharkach, odeszłoby mi krojenie. Dzieciom bardzo smakowało. Ta masa z białek, kremówki i żelatyny jest jak puszek
icon_smile.gif

Ale kiedyś spróbuję Waszej propozycji
icon_smile.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
zrobiłam pierwszą warstwę - truskawkową i jestem pod wielkim wrażeniem. Ubiło się prawie jak bita śmietana i jest tak lekkie, że nie da się tego opisać!
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Zrobiłam fotki, ale są na karcie która jest w aparacie który tato musiał wziąć do pracy, będą jutro rano
icon_mrgreen.gif

Następnym razem muszę tylko innych kolorów galaretek użyć - truskawkowa zrobiła się delikatnie różowa a owoce leśne - mleczna.
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
uhh...sama czekam
baa.gif

cholera jedna (tato) zostawiła aparat w pracy a jutro ma wolne!!! No zabić tylko, a jutro idę na imprezę a zaoferowałam się jako fotograf
baa.gif
baa.gif
baa.gif
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Zrobiłam-z mleka skondensowanego i galaretek.Bardzo łatwo sie robiło,mleko ubija się świetnie.Całość wygląda bardzo efektownie,ale smak jak dla mnie mało wyrazisty.Najbardziej smakowała mi górna warstwa-sama galaretka z owocami
icon_mrgreen.gif