Cukinia z marchewką

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Ostatanio żywię się tym co najmniej 2 razy w tygodniu, a to za sprawą ciągłych błagań Rodzicielki. Wrzucam zatem - może ktoś chce sobie przysporzyć problemu?
icon_wink.gif


Cukinia z marchewką

1 duża cukinia
4 marchewki (bywa u mnie dużo więcej)
1/2 niedużej cebuli
1 ząbek czosnku
1 mały słoiczek koncentratu pomidorowego (można dorzucić także świeżego pomidora)
1 łyżka keczupu
1 łyżka śmietany
1 kostka rosołowa
przyprawy: pieprz, zioła, przyprawa do grilla i/lub inne wg preferencji
olej lub oliwa do podsmażenia warzyw

Trzy marchewki zetrzeć na tarce (najlepiej na grubych oczkach), jedną pokroić w słupki (bo lubię grubsze kąski).
Cebulę i czosnek drobno posiekać.
Na niewielką ilość rozgrzanego tłuszczu wsypać cebulę i czosnek, następnie marchewkę, posolić i smażyć przez kilka minut, co jakiś czas mieszając. Przesypać do rondla, dolać ok.1/2 szkl. wody i dusić na małym ogniu kuchenki.
Cukinię (można wcześniej obrać, choć to niekonieczne) pokroić w kostkę (dość grubą), wsypać na kolejną niewielką porcję rozgrzanego tłuszczu, posypać przyprawą do grilla i smażyć, mieszając aż zmięknie.
Przełożyć do duszących się warzyw, dodać kostkę rosołową, doprawić, dusić jeszcze kilka minut.
Do warzyw dodać słoiczek koncentratu, keczup, smietanę, trochę cukru, wymieszać, podgrzać chwilę.
Podawać na ciepło z pieczywem lub jako dodatek do obiadu. A! Smakuje również na zimno.


post-5770-1282054669_thumb.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
A to jeszcze se posta nabije;-P Z czasów, kiedy para cukinia-marchew występowała razem z rybką i ziemniakami (no i ogórasem).
rybkaicukinia.jpg
 

Załączniki

  • rybka_i_cukinia.JPG
    rybka_i_cukinia.JPG
    167.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zuzeta

Member
Lis 11, 2008
28
0
0
Naprawdę smaczna potrawa. Robiłam już 2 razy . Z drugim razem duży gar. Pyyycha
mniam.gif
Na zimno również np. z bułeczką
lecker.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Zrobiłam dziś to danie na obiad. Marchewkę pokroiłam w plasterki, cebulę dałam całą. Z braku przecieru wrzuciłam puszkę pomidorów i trochę więcej keczupu, niż przewidywał przepis. Od siebie dodałam słodką paprykę (2 łyżeczki) i szczyptę chili. Śmietanę pominęłam. Podałam z ryżem - pycha
daumen.gif
 

dora103

Member
Wrz 15, 2012
14
0
0
Zrobilam dzisiaj z 5 marchewek i 3 cukin oraz jednej cebuli. Nie dodalam keczupu ani kostki rosolowej, zamiast koncentratu pomidorowego dodalam siekane pomidory z puszki. Wyszedl caly przepyszny gar. Podalam z ryzem
mniam.gif