Szybka i tania szarlotka

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Przepis (chyba, ale najprawdopodobniej) Grzegorza z MniamManiam, przed wielu lat
icon_smile.gif
Na życzenie Marii z Łeby
bussi.gif


6 jabłek
1 szklanka cukru
3 jaja
2 szklanki maki
po 1 łyżeczce proszku do pieczenia i sody (ale może być tylko proszek)
bakalie

Jabłka obrać, pokroić w kostkę, dodać cukier i bakalie - wymieszać. Wbić jaja, wsypać mąkę z proszkiem i sodą - dokładnie wymieszać.
Przełożyć do foremki posmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką, piec 180 C ok. 40 min.


Ja wczoraj dałam tylko 2 jabłka i dobre 0,5 kg pokrojonych na kawałki wielkich (twardych) śliwek węgierek. dodałam także posiekaną czekoladę, trochę cynamonu, rodzynki, płatki migdałów, kandyzowane owoce.

Roboty 10 minut.
Jak mi sie uda, to wstawię zdjęcie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Jak na 10 min roboty to naprawdę fajne ciacho
fiesgrins.gif
właśnie zajadam. Ciut może zbyt słodkie a nie dawałam całej szklanki cukru... ale to pewnie dlatego że jabłka też jakoś specjalnie kwaśne nie były. Bakalii nie dodawałam bo nie przepadam, sypnęłam tylko trochę płatków migdałowych.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Cukru można dać mniej, też tak robię. To rzeczywiście zależy od kwaśności jabłek. Ja lubię kwaśną, więc daję takie jabłka, dlatego też dałam śliwki. Było rozkosznie kwaskowe. I bardzo smakowało znajomym, dla których ją zrobiłam.

Fajnie, że Ci smakowała, a że szybko sie je robi i maka zazwyczaj jest w domu + jakieś owoce, to można je szybko zrobić
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Żeby nie było, że kadziłam - dzisiaj znowu piekłam, bo mnie naszło na coś słodkiego a to ciasto robi się migiem i jest
lecker.gif
wink.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Coś takiego robię do czasu do czasu tylko jeszcze orzechy dodaję ale reszta tak samo.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Mario! bardzo się cieszę
bussi.gif

Samanto, podałam przepis podstawowy i dodałam, co jeszcze zmieniłam od siebie - jak widzisz dodaję wszystko, co mam pod ręką. i wtedy jest najlepsza
icon_smile.gif
 

Pela

Member
Lis 21, 2008
560
0
0
Ale mi się podoba ten przepis
lecker.gif
, bo nie trzeba nic zagniatać i wyrabiać - dopisuję do listy koniecznych do wypróbowania.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Spróbuj, proszę
icon_smile.gif
Mam nadzieję, że Ci posmakuje. ja jestem leniwa, więc mnie on pasuje bardzo, a dodać można, co się tylko chce...
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Nie licytować się Dziewczyny
icon_lol.gif
, to ciasto nadaje się i dla leniwych i dla mniej leniwych i ważne, ze można wrzucić różne dodatki.