ciasteczka bardzo- podstawa do inwencji tworczej

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ciasto robi sie tak:

bierze sie 25 dag maki tyle samo masla i 1 g drozdzy i to wszyskto do malaksera - przesiekac i potem zagniesc. Zagniata sie super.

zawinac w pieluche lub zlozona gaze i do wody na 20 minut (jak potrzymalam dluzej to mi sie potem nie chcialy dobrze walkowac). A potem wydusic wode ktora nie chce w tym byc i walkowac. POtem smarowac żółtkiem rozbeltanym. jako ciastka piec 10-12 minut jako rogaliki piec na oko

ja z tego zrobilam ciastka:
ciastka3ti.jpg

i rogaliki
rogaliki wygladaja jak rogaliki

. - w postaci rogalikow o niebo lepsze.

ale wlasnie mysle ze to by bylo super z farszami nieslodkimi
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A czym przylepiłaś te konfetti?
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Czy to sa ciastka dla wiecznei odchudzajacych sie ? :dump:

Bo ja tu cos cukru nie widze
icon_sad.gif

Leb mnie boli, moze dlatego.... ;)
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dlatego, że bez cukru to nadaje się do wypieków wytrawnych ciastek. Chociaż pewnie dodatek np. jednej łyżeczki by nie zaszkodził, a dożywił by trochę drożdże.
Na pewno fajne to ciasto, podobne do mojego co to się topi w wodzie, stąd wiem, że to też musi być świetne a w związku z tym, że nie słodkie jest bardziej uniwersalne. Możnaby paszteciki jakieś uformować z niego.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ja posypalam je cukrem brazowym i tą posypka. Bardziej to idzie w rogalikach. Ale wlasnie kombinuje farsz wytrawny jakis.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
zrobilam je jako rogaliki z fetą w srodku. Dobrze jest tej fety nie kroic w kawalki tylko rozgniesc widelcem i takie pogniecione nakladac. Rogaliki po upieczeniu posypac pieprzem albo kto co lubi. Bardzo dobre tego samego dnia do piwka. POzniej juz nie jadlam bo nie bylo.