Aromatyczny pieczony filet z kurczaka*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Poniższy kurczak, odkąd zrobiłam go po raz pierwszy, stał się u nas hitem. Tak przygotowany filet jest niezwykle smaczny, delikatny oraz aromatyczny. Dzięki zastosowanej przeze mnie metodzie pieczenia mięso nie jest suche, lecz soczyste.

pieczkur.JPG

filety z piersi kurczaka

Marynata:
3 łyżki oleju
1 łyżka sosu sojowego jasnego
1 łyżeczka czerwonej słodkiej papryki
1/2 łyżeczka żółtej pasty curry ( zależnie, jaką ostrość lubimy. Ewentualnie można zastosować 1 łyżeczkę przyprawy curry)

Piersi umyć, pokroić na foremne kawałki, lekko rozbić. Marynować przez godzinę. Można naturalnie dłużej.

Dno brytfanny z grillem ( tego typu ) wyłożyć folią aluminiową, włożyć grill. Na kratce grilla ułożyć filety.
Wlać ok. pól centymetra wody, w ten sposób, by mięso nie moczyło się w wodzie, lecz leżało ponad jej poziomem.
Piec w piekarniku nagrzanym do 200 st. przez ok. 30 minut.
W połowie czasu pieczenia mięso przykryć z wierzchu folią aluminiową, by nie zaczęło się zbytnio rumienić.

Sos beszamelowy:
1 łyżka masła
2 łyżeczki mąki pszennej
250 ml mleka
szczypta mielonej gałki muszkatołowej
sól i pieprz do smaku

W rondelku rozpuścić masło, dodać mąkę i wymieszać. Uzyskaną w ten sposób jasną zasmażkę rozprowadzić mlekiem do pożądanej przez nas konsystencji. Doprawić gałką muszkatołową oraz solą i pieprzem do smaku.
 

Załączniki

  • pieczkur.JPG
    pieczkur.JPG
    46.8 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Fajnie, tylko czy sos jest konieczny? Nie przepadam ze beszamelem. Moze sprobuje, bo za Chiny mieso mi nie wchodzi, moze jak bedzie soczyste to jakos przelkne.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A z jakiego powodu by miał być konieczny?
icon_lol.gif

Jest na zdjęciu, to wpisałam, gdyby ktoś był ciekaw.
icon_smile.gif

Smacznego!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo mi milo,Elu.