Prosty murzynek

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
0,5 kostki margaryny
2 łyżki kakao
1 szklanka mleka lub wody
1 szklanka cukru

Powyższe składniki zagotowac i ostudzić.

w misce przygotować następujące składniki
2,5 szklanki mąki
2 jaja
1 łyżeczka sody

do nich dodać ostudzone mleko z margaryną, kakao i cukrem. Wszystko zmiksować i upiec.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zrobilam. Na razie stygnie. 30 cm keksowka. Ciasto podwoilo swa objetosc i rowno wyroslo. Pieklam 35 minut w 160 st C (w piekarniku elektrycznym).
Do tej pory mialam dwa przepisy na to ciasto, prawie te same ilosci sklanikow, jednak roznily sie tluszczem, tzn iloscia w jednym byla kostka, w drugim polowa. Ten z polowy byl delikatniejszy w smaku, dlatego tez ten przepis dzis wzielam pod uwage ;) :mrgreen:
Mialam troche problem z rozkreceniem maki (juz w laczeniu z plynna masa kakaowa), wylazily grudki, ale nie chcialo mi sie wlewac tego do miksera i mam nadzieje, ze wsio sie jakos udalo
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Czy to ciasto ma byc tak zwarte po upieczeniu ?
Wczesniejsze murzynki byly zdecydowanie bardziej puchate - pewnie przez ubijanie piany z bialek.
Dla mnie troche malo slodkie. Dodatkowo polewa troche ratuje sytuacje. Soda jest lekko wyczuwalna, ale ja mam jednak jakas nadwrazliwosc (w pierwszym kontakcie) na nia :mrgreen:
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
tego murzynka robiła moja mama, ja korzystam z jej kajetu... sama pieklam go dosc dawno i zabij ale nie pamietam szczegolow
icon_sad.gif