Słodko-ostra duszonka z ananasem*

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Zobaczyłam w gazetce "Sól i pieprz" (numer marzec/2011) i mi się spodobało. Najpierw podam oryginalny przepis, a potem swoją modyfikację.

Słodko-ostra duszonka z ananasem

Składniki
  • 1kg wieprzowiny
  • 500g cebuli
  • 3 łyżki oleju
  • 1 duży słoik pokrojonych pieczarek
  • 1 mała puszka groszku
  • 1 mała puszka pokrojonych w kostkę ananasów
  • 1 mały słoik pokrojonej w paski papryki
  • 250g keczupu curry
  • 150g sosu chili
  • 500g śmietany
  • sól, pieprz

Wykonanie:
  • Mięso umyć, osuszyć, pokroić w niedużą kostkę. W brytfannie rozgrzać olej i na dużym ogniu podsmażyć mięso. Następnie ponownie włożyć mięso do brytfanny, piekarnik rozgrzać do temperatury 200 stopni (z termoobiegiem 180)
  • Cebulę obrać i pokroić w piórka. Wsypać do mięsa. Pieczarki, groszek, ananasy i paprykę wraz zalewami również dodać do mięsa. Keczup wymieszać z sosem chili i śmietaną. Wlać do warzyw z mięsem. Przykryć i piec w piekarniku ok 2 godz. Następnie wyjąć, wymieszać i ewentualnie doprawić. Podawać na gorąco . Najlepiej smakujez ugotowanym na sypko ryżem, makaronem lub białym pieczywem.

Moje modyfikacje:
  • Nie miałam warzyw w puszkach, więc dałam świeże - pieczarki pokroiłam w kostkę (drobniejszą), zamiast zalew dodałam wodę(ok. szkankę). Groszek miałam mrożony, dwie papryki, dodałam marchewkę. Ananas dodałam z zalewą (ten miałam w puszcze).
  • Wrzuciłam to do gara, do piekarnika. Wyciągam po godzinie, próbuję i już wołam straż pożarną. Wody się dużo, więc postanowiłam odparować (zupy mieć nie chciałam). Aby ratować te żyletki - dodałam cukinie i jeszcze więcej groszku. Dodałam też trochę kukurydzy.
  • Na koniec dosoliłam i zjadłam z ryżem.
  • Wrażenia: na początku słodkie, a potem uderzenie gorąca. Na ciepło pali, na zimno równie dobre i nie wypala kubków smakowych. Mój jeden synowiec zjadł, drugi krzyczał, że za ostre.
    icon_smile.gif
    A... i ten zapach... Curry... Ananas...

Zdjęcia na zachętę





Smacznego wypalania kubków smakowych
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: