Pierś kurczaka z pieczarkami w sosie śmietanowo-serowym*

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Szukałam, ale nie znalazłam takiego przepisu. Często to robię na obiad, bo jest to danie smaczne i lekkie.

ok 1/2 kg filetu z piersi kurczaka
ok 30-50 dkg kg pieczarek
kubek śmietany słodkiej 12% (raz daje mały pojemnik, a raz duży, zależy ile sosu chce otrzymać)
ser - może być ulubiony pleśniowy, np lazur lub gorgonzola czasem daje pół kostki sera topionego hochland ziołowy

Na patelni roztopić trochę margaryny, podsmażyć pokrojoną w kostkę pierś, dodać przyprawę typu "jarzynka", curry, paprykę ostrą, zioła prowansalskie.
Gdy mięso się zrumieni, dodać pokrojone w plasterki pieczarki i dalej smażyć. Dodać wody i chwile dusić do miękkości. Dodać wody tyle, ile mamy śmietany, zaciągnąć mąką, wrzucić ser, niech sie rozpuści. Doprawić do smaku. Podawać z ryżem lub makaronem, najsmaczniejsze są wstążki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Dziś zrobiłam znowu na obiad, ale dodałam pokrojoną, małą cukinię i pół dużej papryki. Wyszła wielka porcja i bardzo smaczna
mniam.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Podoba mi się ten przepis i może jutro go zrobię. Mam tylko małe pytanko - czy to musi być ser pleśniowy, bo moje smerfy nie tkną plesniowych serów.
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Dorotka.p @ 25 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1170581Podoba mi się ten przepis i może jutro go zrobię. Mam tylko małe pytanko - czy to musi być ser pleśniowy, bo moje smerfy nie tkną plesniowych serów.
Wcale nie musi być sera. Jak mam to daję pleśniowy, a jak nie mam to daję topiony hochland ziołowy, a jak nie mam ani tego, ani tego to nic nie daję
icon_smile.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Dziś zrobiłam. Oczywiście bez serka, bo o nim zapomniałam. Dałam duży pojemnik śmietany, więc sosu wyszło duuuużo. Smakowało nam, nawet bardzo, więc z pewnością będę powtarzać, ale już z serkiem.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,924
1,512
113
Zrobiłam dzisiaj, zamiast piersi użyłam udek(obsmażyłam w całości), dałam pieczarki i serek topiony, grymaśny osobisty chwalił. Dzięki hofi za przepis
wink.gif
.
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Maria z Łeby @ 28 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1171904Zrobiłam dzisiaj, zamiast piersi użyłam udek(obsmażyłam w całości), dałam pieczarki i serek topiony, grymaśny osobisty chwalił. Dzięki hofi za przepis
wink.gif
.
Cieszę sie bardzo. Polecam różne wariacje, bo na prawdę świetnie się sprawdza cukinia (pokrojona w w zależności od wielkości, ale ze skórką) i papryka, oliwki, kabanos, kurki (grzybki znaczy sie), korniszony, no mnóstwo możliwości, co kto lubi
icon_smile.gif
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
córka dzis zrobiła, sporo sera i dość słone ale pyszne było, do tego makaron penne tricolor, malowniczo wygąda na talerzu
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36