Biały tort kokosowo-ananasowy

Silka34

Member
Kwi 7, 2011
10
0
0
Długo się zastanawiałam jakim tortem urodzinowym, zaskoczyć swoich gości. Szukałam, myślałam...i wybór padł na przepysznie wilgotny, niesamowicie delikatny, przesycony karaibskim smakiem kokosa i ananasów tort. Autorką przepisu jest Kasia z "Gotuję bo lubię" , moje są drobne modyfikacje:) Torcik najlepiej robić dwuetapowo: jednego dnia upiec biszkopt, zrobić bazę pod krem i mus a następnego dnia składać
icon_smile.gif


BISZKOPT (z przepisu Dorotus)
7 jajek
1 szkl. drobnego cukru
1 szkl. mąki pszennej (trochę mniej)
1/2 szkl.mąki ziemniaczanej (trochę mniej)
lub każdy inny wg.swojego sprawdzonego przepisu na tortownicę 26 cm.


MASA
900 ml mleka
7 żółtek
5 czubatych łyżek mąki ziemniaczanej
1,5 szkl. cukru (można dać trochę mniej)
2 kostki (400g) dobrego masła
200 g wiórków kokosowych
5-7 łyżek likieru kokosowego (malibu lub inny)


MUS ANANASOWY (wg. mojego przepisu)
2 puszki ananasa (odjąć 2-3 krążki do ewentualnej dekoracji)
4-5 łyżek likieru kokosowego


PONCZ
1/3 szkl. soku z ananasów
2 łyżki likieru kokosowego

1. Upiec biszkopt wg.przepisu.
2. Krem-odlewamy szklankę mleka i rozrabiamy z mąką. Żółtka ubijamy z cukrem na puszystą masę, dodajemy mleko z mąką oraz wiórki i miksujemy ok. 3 minut. Mieszankę wlewamy do gotującego się mleka i gotujemy do zgęstnienia, cały czas mieszając. Studzimy i chłodzimy przez całą noc w lodówce.
3. Mus-ananasy drobno kroimy, podlewamy sokiem i gotujemy ok.30-45 minut. Miękkie rozdrabniamy blenderem. Studzimy. Następnego dnia mieszamy z likierem.
4. Biszkopt kroimy na 3 krążki, blaty nasączamy ponczem.
5. Miękkie masło miksujemy, dodając stopniowo kokosowy budyń. Na końcu powoli wlewamy likier.
6. Nasączone blaty smarujemy musem, przekładamy kremem
7. Dowolnie dekorujemy - u mnie kokos, wiórki białej czekolady, ananas, kulki rafaello i srebrne kuleczki
8. Tort chłodzić przez kilka godzin, na 30 minut przed konsumpcją wyciągnąć z lodówki
 

Załączniki

  • 001.JPG
    001.JPG
    187.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: