Rogaliki półfrancuskie serowe

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Kazali, to wpisuję
icon_lol.gif
, przepis znaleziony w sieci, nie pomnę teraz gdzie.

Proporcje na jedną blachę z wyposażenia piekarnika (32 sztuki):
200g mąki (czasem trzeba ciut więcej, zależy od wilgotności twarogu)
200g zimnego masła
200g zmielonego twarogu (albo gładkiego gęstego serka typu Philadephlia)
2 łyżki cukru pudru z prawdziwą wanilią home made (nie było w przepisie, dodałam od siebie)
marmolada różana, ucierane płatki róży, albo inne ulubione, gęste nadzienie

Piekarnik rozgrzać do 200 stopni C. Blachę wyłożyć papierem. Mąkę z masłem posiekać na kruszonkę, szybko wgnieść twaróg, ciasto podzielić na cztery części, z każdej uformować kulę, schłodzić (jeśli będziemy robić ciasto bezdotykowo, czyli przy pomocy jakiegoś robota, schładzanie można pominąć). Każdą kulę rozwałkować na okrąg grubości 2-3 mm, podzielić na osiem trójkątów, kłaść łyżeczkę nadzienia, zwijać, formować rogaliki (będą nieduże, tak na 1-2 razy do buzi). Piec 20 minut, studzić na blasze.

P1020093.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Izolda powiedz mi jak dlugo zachowuja one swiezosc?Moga lezec w puszcze i beda ok? I tam nie ma proszku do pieczenia?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
moni20 @ 24 Nov 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1218328Izolda powiedz mi jak dlugo zachowuja one swiezosc?Moga lezec w puszcze i beda ok? I tam nie ma proszku do pieczenia?
Proszku nie ma, u mnie dłużej niż trzy dni nie leżały, ale szczerze mówiąc, najlepsze są w dniu pieczenia i na drugi dzień, później jak dla mnie za bardzo czuć w nich tłuszcz. Może lepiej przechowywałaby się w lodówce, nie wiem, nie próbowałam.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
zrobiłam w zeszłym tyg potrójną porcję, zjedliśmy w trzy dni (ale połowę zawiozłam jak jechałam z wizytą !)