Tarta z karmelizowanymi orzechami włoskimi

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Karmeliesierte_Wallnustarte_1.JPG

Na ciasto
220 g maki pszennej
110 g zimnego masla
50 g cukru pudru
1 zoltko
szczypta soli
Maslo pokroic na male kawaleczki. Wrzucic do maki i reszty skladnikow. Zagniesc ciasto, tylko do polaczenia sie skladnikow. Schlodzic w lodowce, okolo 30 minut. Piekarnik nagrzac do 170°C. Forme do tarty wysmarowac maslem i wysypac bulka tarta. Rozwalkowac i wylozyc nim forme. Ponakluwac widelcem. Na ciescie polozyc papier do pieczenia i wysypac fasole lub groch. ( Ja wysypalam suchy ryz i tez bylo O.K.) Piec okolo 10 minut.

Skladniki na nadzienie:
100 g masla
140 g miodu
100 g serka mascarpone
2 lyzki ciemnego rumu
300 g orzechow wloskich
120 g cukru
8 g cukru waniliowego
5 zoltek
Do garnuszka wlozyc maslo, miod, serek mascarpone i rum. Podgrzac, ale nie zagotowac. Dodac lekko rozbite zoltka i dobrze wymieszac. Dodac cukry i orzechy wloskie.Wymieszac, tak aby wszystkie orzechy byly pokryte plynem. Wylac na podpieczony spod. Wstawic do piekarnika nagrzanego do 180°C i piec okolo 40 minut.

Robilam ja na tegoroczne swieta B.N. Tak jak opisywala autorka tarta byla faktycznie bardzo krucha i dobra. Myslalam, ze bedzie twarda ale byla super. W sam raz. W dodatku na drugi a nawet trzeci dzien byla jeszcze lepsza. Jadlam ja sama dlatego zeszlo mi trzy dni. W moim domu nie przepadaja za orzechami. Ale ja musialam ja zrobic. Oczywiscie bede ja powtarzac. Przepis znalazlam tutaj http://niesamowitesmaki.blox.pl/2011/02/Ka...te-tarta-z.html

Zdiecie troche ciemne ale ja przewaznie pieke pod wieczor i zaraz robie zdiecia
 

Załączniki

  • Karmeliesierte_Wallnustarte_1.JPG
    Karmeliesierte_Wallnustarte_1.JPG
    196.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: