Pierś z kurczaka w sosie śliwkowym*

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Danie proste, szybkie w przygotowaniu i pyszne - w moim domu gości bardzo często.
icon_smile.gif


Składniki:
(na dwie porcje)

- 2 piersi z kurczaka
- 2 pęczki makaronu soba
- 3 łyżki sosu śliwkowego
- ok. 1/3 czerwonej papryczki chilli (zależy od ostrości)
- sok z 1 limonki
- 1/2 łyżeczki cukru trzcinowego
- 2 łyżki konfitury z śliwkowej/ figowej
- 2 łyżki migdałów w słupkach (uprażonych)
- oliwa z oliwek
- sól i pieprz do smaku


Przygotowanie:

Piersi z kurczaka przekroić tak, aby ich grubość wynosiła ok. 4-5 mm, oprószyć solą, pieprzem. Włożyć je do miski, dodać sok z limonki, posiekaną chilli i sos śliwkowy. Oprósz je solą i pieprzem i dodaj sos śliwkowy, sok z limonki oraz posiekaną papryczkę chilli. Odstawić na minimum godzinę do lodówki.

Obsmażyć kurczaka na rozgrzanej uprzednio patelni posmarowanej oliwą (dodać również marynatę, w której siedziało mięso). Kurczaka posypać cukrem i smażyć całość ok. 10min, aż kurczak będzie pięknie przyrumieniony, a cukier się skarmelizuje.

Makaron przygotować według przepisu na opakowaniu. Kurczaka wyłożyć na talerz, posypać migdałami. Danie można podawać z dodatkową konfiturą śliwkową, idealnie pasującą do pikantno-słodkiego kurczaka.

(Zdjęcie wstawię następnym razem, bo nie byłam przygotowana na to, iż ktoś będzie zainteresowany przepisem.)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Vana dziękuję
cvety.gif
, ale jednego nie rozumiem
icon_redface.gif
. Ten kurak to na takie małe kawałeczki pokroić szerokości 4-5 mm, czy tylko wzdłuż na takie cienkie kotlety? Chociaż wydaje mi się, że na kawałeczki, bo inaczej się nie da zjeść pałeczkami. Czy domowe, kwaśne powidła śliwkowe nadadzą się zamiast konfitury?
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Izoldo, można pokroić i tak, i tak.
icon_smile.gif

zazwyczaj jadam właśnie pałeczkami i kroję na paski, ale czasem też serwuję to danie na talerzu i wtedy kurczak może mieć postać kotleta.
powidła śliwkowe nadadzą się jak najbardziej, sama zazwyczaj korzystam z takowych. możliwe, że będą wymagały nieznacznie mocniejszego dosłodzenia, ale to oczywiście kwestia gustu.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Teraz już wszystko jasne, jeszcze raz dziękuję, powideł na pewno nie trzeba będzie dosładzać, ja z tych mało słodkich
zahnlos.gif
.
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Czy pasuje do tego miesa inny makaron lub ryz? W pobliskich sklepach nie moge znalezc makaronu soba.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
a inne chińskie nudle też nie wchodzą w grę?
pełnoziarnisty ryż chyba też by pasował.
icon_smile.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
vana @ 14 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1255691a inne chińskie nudle też nie wchodzą w grę?
pełnoziarnisty ryż chyba też by pasował.
icon_smile.gif
Juz zjedzone z chinskim makaronem. Pyszne. Sosik poezja! Nastepnym razem musze zwiekszyc ilosc sosu sliwkowego i soku z limonki, zeby wiecej sosiku bylo
icon_smile.gif
No i nie bylabym soba, gdybym modyfikacji nie wprowadzila - dalam 2 lyzki sosu sojowego i dodatkowo 3 cm kawelek imbiru pokroilam w plasterki.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
niezmiernie mi miło, że przepis przypadł Ci do gustu.
icon_smile.gif

modyfikacje są jak najbardziej na miejscu, szczególnie takie, które trafiają w Twoje smaki.
pozdrawiam serdecznie!
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Czy ja mogę sie uśmiechnąć o zdjęcie ?
icon_mrgreen.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
w najbliższym czasie zrobię, więc sfotografuję.
wink.gif