Tarta czekoladowa bez pieczenia

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
Przygotowania w ramach czekoladowego weekendu Bei. Smaczna, prosta, można zrobić różne opcje w zależności od tego jaką czekoladę dodamy.
W oryginale 100 g czekolady mleczej, 100 g czekolady deserowej, u mnie 100g mlecznej, 70 g deserowej i ok 30 g białej. Dodatkowo się rozpędziłam i dałam szklankę (250 ml) zamiast 200 ml kremówki.


przepis z bbc good food

Tarta czekoladowa bez pieczenia
  • 200 g ciastek maślanych (herbatniki)
  • 100 g masła
  • 1 łyżka miodu
  • 100 g czekolady mlecznej
  • 70 g czekolady deserowej
  • 30 g czekolady białej (w oryginale nie ma czekolady białej, tylko 100 g czekolady deserowej)
  • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 250 ml śmietany kremówki (w oryginale 200 ml)
  • ew. 3 łyżki bitej śmietany i 200 g malin do dekoracji

Pokruszyć ciastka. Stopić masło z miodem. Dodać do ciastek. Następnie jeśli potrzeba dodać kilka łyżek gorącej wody, żeby powstała gęsta masa. Keksówkę o wymiarach ok. 12x36 lub tortownicę o średnicy 23-25cm wyłożyć papierem. Włożyć na nie masę z ciastek i równomiernie rozłożyć, także na bokach ( na wysokość ok.2 cm). Włożyć do lodówki.

Czekoladę stopić w kąpieli wodnej wraz z cukrem pudrem i wanilią (stawiamy na garnku z gotującą się wodą miskę i do niej wkładamy czekoladę). Wymieszać czekoladę i odstawić by przestygła.

Ubić kremówkę, a następnie dodać przestudzoną czekoladę. Wymieszać, wyłożyć na spód z ciastek, wstawić do lodówki na 1,5-2 godziny (chociaż u mnie było dobre już wcześniej). Przed podaniem można udekorować bitą śmietaną, malinami, posypać cukrem pudrem, aczkolwiek wg mnie jest wystarczająco słodkie (przynajmniej przy użyciu białej czekolady).
 

Załączniki

  • DSC_0100bc.jpg
    DSC_0100bc.jpg
    160.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
ogromnie apetyczna! -juz wychwalilam ja u Ciebie na blogu
icon_smile.gif
Podoba mi sie pomysl z polozeniem musu czekoladowego na ciescie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wow... aż mi czekolada zapachniało
icon_mrgreen.gif


Juz myślę, coby te mleczna na gorzka wymienić jeno, bo mleczna+deserowa nie widzi mi się. Za słodkie dla mnie będzie
gruebel_2.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
To chyba taka tarta z musem czekoladowym ?
Robiłam niedawno tartę czekoladową bez pieczenia z przespisu Rachel Allen i wyszła super, ale kalorii miała parę tysięcy
icon_smile.gif
.
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
Akulka @ 21 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1258366Wow... aż mi czekolada zapachniało
icon_mrgreen.gif


Juz myślę, coby te mleczna na gorzka wymienić jeno, bo mleczna+deserowa nie widzi mi się. Za słodkie dla mnie będzie
gruebel_2.gif
jak kto lubi, ja właśnie dodałam białej, a mniej deserowej bo wydawało mi się, że będzie za gorzkie i wg mnie wyszło w sam raz.

(oryginalnie 100 g mlecznej, 100 deserowej)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Jak już Ci pisałam na blogu, dziękuję za cudowny, po prostu cudowny krem!
cvety.gif