Krewetki na maśle z czosnkiem i koperkiem*

marianna

Member
Sie 19, 2007
1,496
0
0
Krewetki na maśle z czosnkiem i koperkiem


Ok., pół kg świeżych krewetek (dużych), jeśli mrożone to trzeba je je rozmrozić (wystarczy przelać wrzątkiem), papryczka chilli, masło, czosnek, białe wino (to samo co do picia), koperek

Na maśle delikatnie podsmażam czosnek i papryczkę (nie może się spalić, bo będzie gorzkie), potem wsypuję krewetki i polewam chlustem wina, duszę ok. 5 min. solę, posypuję posiekanym koperkiem, do tego świeża bagietka i chłodne białe wino
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Dokładnie ten sam przepis wyczytałam właśnie wczoraj w książce "Podróż na liściu bazylii"!
icon_mrgreen.gif

Nie, żebym miała się rzucać gotować insekty, fuj!
dontknow.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marianna

Member
Sie 19, 2007
1,496
0
0
Z pietruszką i cytryną też pycha! Czasem tak też robię.
Krewetki, duże i dobre, nie potrzebują wiele przypraw, itp.
icon_smile.gif
 

marianna

Member
Sie 19, 2007
1,496
0
0
samanta @ 29 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1284037Dokładnie ten sam przepis wyczytałam właśnie wczoraj w książce "Podróż na liściu bazylii"!
icon_mrgreen.gif

Nie, żebym miała się rzucać gotować insekty, fuj!
dontknow.gif
Spróbuj, spróbuj! to wcale nie są insekty, tylko takie ryby trochę inaczej
icon_smile.gif


Ciekawa ta książka "podroż na liściu bazylii"? Wyczytałam teraz w necie, że to rozgrywający się w Toskanii kryminał/
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
marianna @ 30 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1284401Spróbuj, spróbuj! to wcale nie są insekty, tylko takie ryby trochę inaczej
icon_smile.gif


Ciekawa ta książka "podroż na liściu bazylii"? Wyczytałam teraz w necie, że to rozgrywający się w Toskanii kryminał/
Taka sobie, ale jak sie nie ma co się lubi, to się musi lubić, co się ma. A rozgrywa się nie tylko w Toskanii ale i w Polsce też.