Spaghetti alla puttanesca

marianna

Member
Sie 19, 2007
1,496
0
0
Spaghetti alla puttanesca

400 g spaghetti, puszka pomidorów pokrojonych w kostkę (lub całych bez skórki, posiekanych), puszka anchois, mały pęczek zielonej pietruszki, garść czarnych oliwek bez pestek, dwa ząbki czosnku, świeża papryczka chilli, 2 łyżki kaparów (najlepsze solone, oczywiście przed gotowaniem kapary płuczemy), oliwa z oliwek

Rozgrzewamy oliwę na patelni, wrzucamy posiekany czosnek i papryczkę (bez nasionek), podsmażamy lekko, dodajemy posiekane anchois, oliwki pokrojone w krążki, kapary i pomidory. Wszystko na małym ogniu. Podsmażamy dwie, trzy minuty. Potem dodajemy pomidory i dusimy jeszcze przez parę minut. Dodajemy też połowę posiekanego pęczka pietruszki.

W tym samym czasie zagotowujemy wodę i gotujemy spaghetti al dente. Odcedzony makaron wrzucamy na patelnię z sosem, mieszamy, całość posypujemy resztą posiekanej pietruszki
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
marianna @ 29 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1283966Spaghetti alla puttanesca

400 g spaghetti, puszka pomidorów pokrojonych w kostkę (lub całych bez skórki, posiekanych), puszka anchois, mały pęczek zielonej pietruszki, garść czarnych oliwek bez pestek, dwa ząbki czosnku, świeża papryczka chilli, 2 łyżki kaparów (najlepsze solone, oczywiście przed gotowaniem kapary płuczemy), oliwa z oliwek

Rozgrzewamy oliwę na patelni, wrzucamy posiekany czosnek i papryczkę (bez nasionek), podsmażamy lekko, dodajemy posiekane anchois, oliwki pokrojone w krążki, kapary i pomidory. Wszystko na małym ogniu. Podsmażamy dwie, trzy minuty. Potem dodajemy pomidory i dusimy jeszcze przez parę minut. Dodajemy też połowę posiekanego pęczka pietruszki.

W tym samym czasie zagotowujemy wodę i gotujemy spaghetti al dente. Odcedzony makaron wrzucamy na patelnię z sosem, mieszamy, całość posypujemy resztą posiekanej pietruszki
Marianno, ubieglas mnie! Tez mialam zamiar zrobic na tydzien z rybami
icon_biggrin.gif
Robie praktycznie tak samo, no czasem dodaje bazylie zamiast pietruszki
icon_biggrin.gif


Jest pyszne! No i jest to jedno z moich ulubionych 'fast food', bo gotowe w 20 minut.
 

marianna

Member
Sie 19, 2007
1,496
0
0
icon_smile.gif
Też bardzo lubię i często robię. Jeśli nie mam anchois, nieortodoksyjnie dodaję wtedy tuńczyka i odrobinę czerwonej cebuli. Też dobre wychodzi, ale na oryginalną nazwę już chyba nie zasługuje.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
marianna @ 29 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1283986
icon_smile.gif
Też bardzo lubię i często robię. Jeśli nie mam anchois, nieortodoksyjnie dodaję wtedy tuńczyka i odrobinę czerwonej cebuli. Też dobre wychodzi, ale na oryginalną nazwę już chyba nie zasługuje.
Z tunczykiem nie probowalam, ale ja tunczyka z puszki to tylko czasem w salatce
icon_wink.gif


Jesli chodzi o nazwe, to sie nie zgodze, podobno to danie powstalo w domach rozkoszy i przepis byl dosyc 'ruchomy'czyli wrzucaly to, co bylo w kuchni
fiesgrins.gif
Wariacje sa wiec jak najbardziej dopuszczalne
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Czyżby chodziło o te nieliczne panie, które dają a zarazem zarabiają ?