Chilli con carne wg Jamiego Olivera*

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Przepis podpatrzony w serii Jamie Cooks Summer. Tu link, jakby ktoś chciał sobie zobaczyć, jak to się robi http://www.youtube.com/watch?v=wnBHyfMtK5o
Zaczyna się około 1.10.

- mostek wołowy (ja kupiłam kilka dużych i ładnych kawałków gulaszowego)
- cebula
- papryka żółta i czerwona
- kumin
- czosnek
- świeża papryczka chilli (ilość w zależności od pożadanego stopnia ostrości)
- papryka wędzona w proszku
- oregano
- puszka lub dwie pomidorów krojonych
- bulion wołowy
- kolendra
- kora cynamonu
- liść laurowy
- oliwa
- sól i pieprz

- wołowinę ponacinać 'w kratkę', posypać solą, pieprzem, kuminem, papryką wędzoną i oregano, wetrzeć
- wrzucić na patelnię z rozgrzaną oliwą, obsmażyć porządnie z obu stron
- do garnka wlać szklankę bulionu, pomidory z puszki, pokrojoną paprykę, kilka gałązek kolendry, liść laurowy i kawałek kory cynamonu,
- przełożyć usmażoną wołowinę do garnka,
- na pozostałym w patelni po smażeniu tłuszczu obsmażyć pokrojoną w piórka cebulę, kilka ząbków czosnku, pokrojone papryczki chilli
- kiedy cebula zmięknie, przełożyć wszystko do garnka z wołowiną
- dusić około 4 godzin na wolnym ogniu

Nie dodałam cynamonu, nie miałam odwagi
icon_lol.gif
I zapomniałam o kolendrze, a mam świeżutką w doniczce na balkonie.
icon_rolleyes.gif


Chilli pyszne, o wiele bardziej odpowiada mi wołowina w postaci włókien mięsa niż mielona. Na pewno do powtórki.

Chilli_con_carne.jpg
 

Załączniki

  • Chilli_con_carne.jpg
    Chilli_con_carne.jpg
    86.7 KB · Wyświetleń: 15
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Tak, prowokuj mnie, dobrze Ci to idzie
icon_mrgreen.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Nie mam kuminu, papryki wędzonej, chili ani świeżej kolendry....wołowinę da się kupić bez trudu,taką kostke gulaszową właśnie.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Bez kuminu to nie będzie to, kumin taki fajny czilikonkarnowy smak nadaje. A zapomniałam napisać, że papryki wędzonej też nie miałam, sypnęłam ostrą czerwoną.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Kawa, nie bój cynamonu. Ja tego dania nie jadłam, ale inne cuda z niespodziewanym dodatkiem cynamonu owszem. Cynamon lubi się z pomidorami.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Niczego się nie bój, a zwłaszcza cynamonu. Ja zrobiłam dzisiaj "stifado" z jagnięciny (zazwyczaj robię z wołowiny) właśnie z dodatkiem (między innymi) cynamonu. Smak doskonały. Jak znajdę chwilę czasu wpiszę przepis.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Seniorko, ja już mam 2 na stanie. Ale zdaje się, że Ty jeszcze bezkocia jesteś? To może być szansa na zakocenie
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Moniak @ 5 Oct 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1471765Seniorko, ja już mam 2 na stanie. Ale zdaje się, że Ty jeszcze bezkocia jesteś? To może być szansa na zakocenie
icon_smile.gif
A niech Cię los odwiedzie od takich pomysłów. Wychowałam się w ogrodzie zoologicznym, dzięki moim rodzicom i przysięgłam sobie, że nigdy więcej. Od psów, kotów, poprzez rybki
aż do papug - w moim rodzinnym domu było wszystko. Teraz nareszcie jestem wolna
Przepraszam za pisanie w wątku kulinarnym. Zobowiązuję się skorzystać z przepisu w najbliższym czasie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Cynamon to zuo!!! Zaraz namawiaczkom wyślę po kocie.
icon_evil.gif


A serio - to zdecydowanie nie mój smak. Dałam naprawdę mały kawałek kory, a zdaje mi się, jakby cynamon zdominował wszystko. I zdecydowanie mi to nie pasuje.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: