Gofry MM

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Może komuś przyda się przepis na smaczne gofry owsiankowe, zgodne z zaleceniami diety wg Montignac

Gofry udoskonalone: (przeze mnie, bo wykorzystałam podobny przepis z forum o diecie MM, ale nie pamiętam czyj ) :

1 szklanka wody
1 szkl mleka 0%
2 szklanki płatków owsianych górskich
1 łyzka otrąb pszennych
1 łyżka otrąb owsianych
1 białko ubite na pianę
trochę drożdży
szczypta soli
Wszystko dokładnie wymieszać, odstawić na trochę, (na końcu dodać białka) Smażyć(piec) na rozgrzanej gofrownicy na chrupko

Można podawać na słodko z dżemem MM, jogurtem MM albo z warzywami, tuńczykiem w sosie własnym itp. jako pieczywko
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
ostatnio mam jakieś napady na produkty drożdżowe
gruebel_2.gif
- chętnie wypróbuję twój przepisik
ale nie mam jeszcze gofrownicy - przymierzam się jednak do kupienia jakiejś takiej zacnej, żeby nie katować się smażeniem na patelni...
gruebel_2.gif


jednakże póki co - Beatko, czy da się to ciasto usmażyć jakoś - jaka jest konsystencja?

na patelni z powodzeniem już smażyłam (na odrobince oliwy) placuszki odchudzające z otrębów - ale tamto ciasto miało konsystencję taką półpłynną, maziowatą. bardzo delikatne, ale nie było lane, jak naleśnikowe...
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
ten przepisik zapisuję w kolejce do gofrownicy
lecker.gif

ale jest takie pikolo pytanko: ile mam dać tych drożdży?
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
pewnie da się usmażyć jak każde ciasto o podobnej konsystencji, no a ma taką typową jak na gofry, nie za rzadkie nie za gęste
icon_wink.gif


drożdży daję na oko-suchych szczyptę, świeżych mały okruszek.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
świetne, znowu zrobiłam, ale dodałam otrębów wyłacznie pszennych.