Potrawka z kurczaka*

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Taka sobie zwykła potrawka, wspomnienie z dzieciństwa, Agatka prosiła, to wpisuję
icon_smile.gif
.

Składniki (na 4 porcje):
2 duże uda (razem z podudziem) z kurczaka
2 średnie marchewki
0,5 pora
kawałek selera
2 łyżeczki suszonego lubczyku
garść posiekanej natki pietruszki
sól
pieprz
mąka do zagęszczenia
1 łyżka kwaśnej śmietany 18%

Warzywa czyszczę, myję, ale zostawiam w całości, przekładam do garnka, na wierzchu układam mięso, zalewam wodą, po zagotowaniu zbieram szumowiny, dodaję lubczyk, sól, pieprz i zmniejszam ogień do minimum, tak żeby tylko mrugało. Kiedy mięso jest miękkie i łatwo odchodzi od kości wyciągam je razem z warzywami na talerz i czekam aż trochę przestygnie. Skórę z udek wyrzucam, mięso kroję na mniejsze kawałki, seler i marchew w kostkę, rozgotowany por wyrzucam, bo już się do niczego nie nadaje. Mięso i warzywa wrzucam z powrotem do wywaru i zagotowuję. W kubku rozrabiam kilka łyżek mąki z zimną wodą, wlewam stopniowo do potrawki, aż będzie odpowiednio gęsta, na koniec dodaję kwaśną śmietanę, natkę pietruszki i ostatni raz zagotowuję. Ewentualnie doprawiam solą i pieprzem.

Moje uwagi:
Staram się dobrać garnek tak, żeby udka mieściły się w nim na "styk", dzięki temu potrzeba mniej wody do przykrycia wszystkich składników i wywar jest potem bardziej skoncentrowany w smaku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
I moja mama taką robiła zawsze jak gotowała rosół, tyle że nie oddzielała mięsa od kości (za to teściowa zawsze) tylko takie poporcjowane było, a do tego zasmażane buraczki często były (bo ja uwielbiam) i ziemniaki - pycha obiad
mniam.gif
smak dzieciństwa
icon_biggrin.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Moja Mama też nie oddzielała, ale mi jakoś wygodniej mieszać w garnku, gdy jest pokrojone. I u nas też były buraczki ale inaczej, ugotowane i ostudzone buraki tarło się na tarce jarzynowej o dużych oczkach, do tego siekana cebula, sól, dużo pieprzu, ocet i olej (łagodny w smaku), koniecznie schłodzone. To jest moja ulubiona wersja buraków
icon_smile.gif
.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Każdy ma swoją jakąś wersję którą najbardziej ceni bo jest najbardziej przyzywczajony. Ja buraczki pod każdą postacią wielbię a moja starsza córka wyłącznie w czystym barszczyku...
A z tymi zasmażanymi i potrawką - nie pytaj co robiłam na talerzu...
ugly_08.gif
ale że byłam niejadkiem wielkim to wszyscy się cieszyli że mimo tych zabaw i rysunków zjadałam wszystko jak nic innego chyba
icon_lol.gif
a jaki piękny róż wychodził z sosu po wymieszaniu...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Domyśliłam się co robiłaś z na talerzu
icon_wink.gif
. Ja byłam z przeciwnego bieguna, nie daj buk, żeby mi pociekł sok z buraków pod ziemniaki, nie ruszyłabym, zawsze życzyłam sobie osobną miseczkę na sałatkę, takie moje małe dziwactwo, nie lubię jak mi się zimne z gorącym na talerzu miesza.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Dziękuję Izoldo, zrobię niebawem
icon_smile.gif


Izolda @ 11 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1315699Moja Mama też nie oddzielała, ale mi jakoś wygodniej mieszać w garnku, gdy jest pokrojone. I u nas też były buraczki ale inaczej, ugotowane i ostudzone buraki tarło się na tarce jarzynowej o dużych oczkach, do tego siekana cebula, sól, dużo pieprzu, ocet i olej (łagodny w smaku), koniecznie schłodzone. To jest moja ulubiona wersja buraków
icon_smile.gif
.
To też moje ulubione. Cebulę dodaję tuż przed podaniem. Albo jeszcze lepiej posypuję tylko buraczki na talerzu i sobie mieszam jedząc.
lecker.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
my np potrawke lubimy jesc podana z ryzem na sypko, i obowiazkowo do tego musi byc groszek z marchewka
icon_smile.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Yyyyy... Bylam przekonana, że jakoś w tym roku Izoldo ten przepis podawałaś! I szukam szukam.... trochę mi zeszło
icon_lol.gif

Idę robić
mniam.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Pyszne!
Jadłam 3 dni i mam dość
icon_lol.gif
ale tego smaku mi było trzeba
icon_smile.gif


Raz z buraczkami wg ciebie
icon_wink.gif
raz z mizerią i raz z kiszonym ogórkiem
mniam.gif